Aynı anda on binden fazla Bulgar akın etti, alışveriş yarışı izdihama dönüştü

Edirneye alışveriş için gelen Bulgaristan vatandaşlarının sayısı her geçen gün artıyor. İstanbul’da meydana gelen Lale Festivaline katılan ve dönüş yolunda alışveriş için Edirne’ye uğrayan Bulgaristan vatandaşları ile günübirlik alışveriş için gelen Bulgaristan vatandaşları dükkanlarda yoğunluk oluşturdu.

Sabahın erken saatlerinde Edirne’ye gelen Bulgarlar, gün boyu alışveriş yaparak tüm gereksinimlerini şehir esnafından karşıladı.

Merkez nüfusu 153 bin olan kentte mahalli halktan oldukca alışveriş için gelen turistlerin yoğunluğu dikkat çekti. Bostanpazarı semtinde bulunan dükkanlardan kucak dolusu alışveriş meydana getiren Bulgarlar, adeta birbirleriyle yarıştı.

EDİRNEDE FİYATLAR DAHA UYGUN

Edirneye alışverişe gelen bir Bulgaristan vatandaşı, hem kendilerinin hem de Edirne esnafının mutlu bulunduğunu söylemiş oldu. Korona virüs vakalarının yoğun olduğu günlerde sınır kapıları kapatılınca zor günler yaşadıklarını özetleyen Bulgaristan vatandaşı, Şu an git gel yapıyoruz ve Edirne esnafını kalkındırıyoruz dedi.

Bir başka Bulgaristan vatandaşı da, Bulgaristana gore Edirnede fiyatlar daha uygun. Gelişler daha da artacak. Tek sıkıntımız Kapıkulede peron sayısının azca olması, saatlerce bekliyoruz diye konuştu. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.