Ayasofya Camii’nde 88 yıl sonra ilk teravih namazı kılındı

Türkiyede COVID-19 tedbirleri kapsamında teravihler iki senedir cami ve mescitlerde kılınamadı. Teravih namazları camilerde kılınmaya başlanırken, 88 yıl aradan sonrasında Ayasofya Camiinde ilk teravih kılındı. İlk teravih namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kıldırdı.

Cami, namazdan ortalama otuz dakika ilkin doldu. Görevlilerin camiye girişleri kapatmasıyla vatandaşlar namazı Sultanahmet Meydanında kılmak durumunda kaldı.

Birçok şahıs meydan ile yeşil alanlarda yanlarında getirdikleri seccade ve kartonların üstünde saf tuttu. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de teravihi Ayasofya Camiinde kıldı.

NAMAZDA GELEN ÇOCUK SESLERİ SEVABIMIZI ARTTIRIYOR 

Namaz sonrası konuşma icra eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan Ayının ilk Teravihini Ayasofya-i Kebir Camii Şerifinde kılmış olduk. Açıldıktan sonrasında Ayasofya Camii yeniden teravihlerine kavuştu. Teravih namazın süsü adeta. Camilerimiz gençsiz kalmasın. Birazcık ilkin namaz kılarken, o çocuk sesleri vardı ya, arkadan gelen çocuk sesleri, o bizim sevabımızı arttırıyor. Bırakın rahatsız olmayı kalbimiz adeta atıyor, gönlümüz coşuyor. Yeter ki, çocuk sesleri ile namaz kılalım dedi. DHA


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.