Atatürk Stadı yıkılınca millet bahçesi unutuldu

AKP’li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun mahalli seçimler öncesi vaat etmiş olduğu mega projeler içinde yer edinen, 400 günde biteceği söylenen millet bahçesine asla başlanmadı. İhaleyi alan şirket Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu’nu yıktı, hurda malzemeleri alıp gitti. Millet bahçesi ihalesi 2021 yılı Temmuz ayında yapılmış, ihaleyi 28 milyon 420 bin liraya Olgun Gür İnşaat ve Öz Arel Elektrik İnşaat isminde iş ortaklığı kazanmıştı.

SABIKASI KABARIK

CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş,  yüklenici firmanın demirleri, hurdayı ve agrega malzemeleri alıp ortadan kaybolduğunu belirterek, alandaki tabeladan da Olgun Gür adlı firmanın adının silindiğine dikkat çekti.

Olgun Gür’ün Erzurum 2. Organize Endüstri Sitesi’nde yapmış olduğu fabrikaların bir buçuk yılda yıkıldığını, onarım için devletin 11 milyon TL zarara uğratıldığını açıkladı. Buna karşın firmanın korunduğunu dile getirerek, “Kahramanmaraş Elbistan’da TOKİ ihalesini alıp 130 işçiyi ortada bırakan şirket. 43 milyon TL’lik Adana 5 Ocak Stadyumu’na millet bahçesi yapılması işinde bu şirket var. Bu stadı da yıkıp hurdayı, agrega malzemesini aldıktan sonrasında inşaatı bırakıp gidiyor” dedi.  Bektaş, firmanın Nisan ayında Erzurum Asliye Tecim Mahkemesi’nin 2022/192 sayılı dosyasıyla konkordato duyuru ettiğini de açıkladı.

BIRAKTI AMA HURDA ALMADI

AKP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer ise projenin yapılacağını belirterek, “Bu şirket bıraktı diye yapım işi duracak değil. İş başka bir firmaya verilir. Firmanın devleti zarara uğrattığı yolunda belgesi olan var ise ilgili makamlara yakınma edebilir. Hurdalar MKE’ye verilmiştir” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.