Aslanı kediye boğdurdular

Asla alışık değiliz hem de asla (!) Bu sebeple her Galatasaraylı “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” diyerek övünürdü. Hepimiz ise G.Saray’da ‘düşünce özgürlüğü esastır’ diye bilirdik, meğerse öyleki değilmiş. İşleri yalnız okurlarına kurultay izlenimleri aktarmak, toplumun nabzını tutmak olan gazetecilere ‘kakafoni’ yapıyorsunuz diyerek kongreyi takip engeli çıkması bir fırtınanın çıkacağının göstergesi gibiydi.

HİÇ YAKIŞMADI

G.SARAY muhabirleri ve milyonlarca yandaş 22 saat süresince hırstan gözü dönmüş bazı üyelerin hadlerini iyi mi aştığını, birbirleriyle küfürleşmelerini, intikam duyguları ile adeta kan davasına dönen ibrasızlık hatta itibarsızlaştırmalara tanık oldu, televizyondan Adnan Polat’a meydana getirilen neydi? Daha düne kadar rahmetli Mustafa Cengiz’e yapılanlar bu sefer de Burak Elmas’a yapılmış oldu. Her başkanı ibra ile tehdit edenler gazeteci miydi?

DEĞİŞMEYİN, ALIŞMAYIN (!)

Senelerce Galatasaray muhabirliği yaptım, iyi bilirim Eskiden bayram havasında geçen kongreler artık kin, nefret, kişisel husumetler, menfaatler hatta küfürleşmelere sahne oluyor. Eskiden ön koltuklarda akil insanoğlu oturur, onlar gereksinim gidermek için bile yerlerinden kalktığında yönetim masası dahi ayağa kalkardı. Oğuz İmregün, Ali Uras, Ali Tanrıyar, Kemal Onar saygınlıkları ile öne çıkardı fakat ne yazık ki bu dünyadan göçtüler. Gelin görün ki artık ön koltuklarda oturanlar linç kültüründen nasibini alanlarla dolu. Düzey gitgide düşüyor. Bence ön koltuklar artık hep boş kalmalı.…

ELMAS İTİBARSIZLAŞTIRILDI

Benim için Burak Elmas, Galatasaray başkanlarından biridir. Sadece pazar günü Burak Elmas benzer biçimde bir ‘aslan’ ibrasızlık nişanını aldı, itibarsızlaştırıldı. Bu kan davası bitmeyecek bu şekilde giderse Salonun atmosferi, konuşmacıların yaşına, kalibresine bakmadan pervasızca itibarsızlaştırmalarına, vücut dillerindeki anlamsızlığa diyecek söz bulamıyorum. Yakında kendilerine aslan bulamayacaklar boğmak için İbrasızlık veren üyelere de son sözüm şu olacak: Seçimler en kısa zamanda olur, Elmas da iade-i saygınlık için mahkemeye gider.

MASAYA SON TEKME

Daha ilkin yazdığım bir yazıda Nihat Özdemir’in çekilme etmesi icap ettiğini dile getirmiştim fakat edemez. Burak Elmas, arkadaşımız Alper Mert ile yapmış olduğu görüşmede kırgınlıklarının yanı sıra Nihat Özdemir’den de bahsetmiş. Hani şu meşhur masaya yumruk vurma vakası. Nihat Özdemir eğer hakkaten, “Ben buraya atandım” dediyse artık o koltukta 5 dakika bile oturmamalı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir