Arnavutköy’de yangında büyük panik

Yangın, saat 20.30da Arnavutköy Selvili Sokakta bulunan 4 kattan oluşan bir binanın çatısında çıktı. Hemen hemen bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın sebebiyle bina kısa sürede dumanla doldu. Binada oturanlar, dumanla dolan merdivenlerden dışarı çıkamayınca panikle evlerinin balkonlarına çıktı.

Can pazarının yaşandığı dakikalarda cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerde evlerinin balkonunda kurtarılmayı bekleyen bina sakinlerinden bazıları ilkin atlamaya çalıştı, sonrasında atlamaktan vazgeçti.

Bir yurttaş ise hemen hemen birkaç aylık olan bebeğini, sokakta halı açan vatandaşlara doğru atmak için balkondan sarkıttı. Görüntüler, vatandaşın bebeği geri balkona çekmesiyle son buldu. Haber verilmesi üstüne vaka yerine gelen itfaiye ekipleri, balkonda mahsur kalan bir çok çocuk olmak suretiyle 20 kişiyi kurtardı.

Dumandan etkilenen ufaklıklara sıhhat ekipleri ambulansta müdahale etti. Çatıdaki yangın itfaiye ekipleri tarafınca denetim altına alınırken, yangının çıkış sebebi araştırılıyor. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.