Apple ve Google’dan Rusya’ya yaptırım

Appledan meydana getirilen açıklamada tüm satışların durdurulduğu ve Apple Hisse başta olmak suretiyle öteki hizmetlerin sınırlandırıldığı açıklandı.

Reutersta yer edinen habere nazaran, Apple ek olarak RT News ve Sputnik Newsin Rusya haricinde artık indirilemeyeceğini duyurdu. Şirketten meydana getirilen açıklamada, harita uygulamasında trafik bilgilerinin ve canlı olayların aktarımının zorla izin verilmediği de ifade edildi.

Açıklamada, Rusyanın Ukraynayı işgalinden derin kaygı duyuyoruz ve acı çeken tüm insanların yanındayız. İnsani çabaları destekliyoruz, ortaya çıkan sığınmacı krizine yardım sağlıyoruz ve bölgedeki ekiplerimizi desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ifadesi kullanıldı.

BİR YAPTIRIM DA GOOGLEDAN

Googleın küresel ilişkilerden görevli yetkilisi Şehir Walker, Russia Today şeklinde Rus devleti tarafınca finanse edilen kuruluşları, Google Haberler de dahil olmak suretiyle öteki haber uygulamalarından kaldırıldığını deklare etti.

Walker, Bu muhteşem krizde yanlış bilgilerin yayılmasını durdurmak ve çevrim içi dezenformasyon kampanyalarını bozmak için muhteşem önlemler alıyoruz dedi.

Google daha ilkin, Rus hükümeti tarafınca finanse edilen haber şirketlerinin reklam araçlarını ve YouTubedaki bazı özelliklerini kısıtlamıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.