Apartman boşluğuna sıkışan hırsızı itfaiye kurtardı – Sözcü

İstanbul Esenyurt’ta, hırsızlık amacı ile girmiş olduğu nalburda iş yeri sahibine yakalanan hırsız, kaçmak için çatıya çıktı. Şüpheli,  çatıdan apartman boşluğuna düşerek sıkıştı. Yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Apartman boşluğuna sıkışan hırsızı itfaiye kurtardı

Esenyurt Talatpaşa Mahallesi’nde dün sabah saatlerinde bir hırsız, nalburun çatısını kırarak içeri girdi. Bu sırada nalburun yanında bulunan iş yerinin çalışanı, şüpheliyi görünce durumu nalburun sahibi Rıza Ay’a haber verdi. İşyerinin olduğu apartmanda yaşayan Rıza Ay, dükkanına hırsız girdiğini öğrenince derhal aşağıya indi.

İner inmez çatıdaki hırsızı gören Ay, durumu polis ekiplerine bildirdi. Dakikalarca çatıdan inmeyen hırsız, basmış olduğu sacın çökmesi üstüne apartman boşluğuna düşerek sıkıştı.

BETON KIRILARAK ÇIKARILDI

Polis ekiplerinin, şüpheliyi çıkarma emek vermesi sonuçsuz kalınca vaka yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiyeciler, apartman boşluğundaki hırsıza ulaşmak için beton duvarı kırdı. Sıkıştığı yerden çıkarılan şüpheli, ifadesi alınmak suretiyle polis merkezine götürüldü. Yaşanmış olan o garip anlamış olur bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

“SOPAYLA KENDİNE VURUYORDU”

Yaşamış olduğu garip hırsızlık girişimini özetleyen Rıza Ay,

“Sabah saatlerinde yan komşum aradı. Dükkana birinin girdiğini söylemiş oldu. Derhal aşağıya indim. Bir tanesi beni görünce firar etti. Ben bu sırada ötekini görmedim. Sesler ulaşınca fark ettim. Girmiş olduğu yerden kafasını çıkardı. Ben içeride bulunduğunu anladım, bu sırada dostlarım da geldi. Kaçacak yeri yoktu.

Çatının üstündeki saclara bastı. Bu sırada sac çöktü. İtfaiye ve polis geldi. Duvarı kırdılar. Bu çıkmak istemedi. Ortalama 6-7 saat sürdü. Düştükten sonrasında ayağını burktu. Orada bulmuş olduğu sac parçalarını üstüne sürdü. Sopayla kendine vuruyordu” dedi. (DHA)

Yanında getirdiği sandalyeye çıkıp güvenlik kamerasını çaldı İlginizi Çekebilir Yanında getirmiş olduğu sandalyeye çıkıp güvenlik kamerasını çaldı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.