Anonymous’dan Putin’e mesaj: Uyuduğun odadayız

Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu saldırıların peşinden Ukrayna’ya destek olmak için başta Kremlin olmak suretiyle birçok Rus devlet sitesini hacleyen internasyonal meşhur hacker grubu Anonymous, bu kez Rusya Merkez Bankası’nı hacledi.

Gizli saklı anlaşmalar da dahil 35 binden fazla belgeyi yayınlamaya süregelen Anonymous tarafınca meydana getirilen görüntülü açıklamada, bu dosyaların boyutunun 28 gigabayt bulunduğunu deklare etti. Anonymous, bazı web siteleri üstünden erişime oluşturulan dosyalarda hususi anlaşmalar da dahil oldukça mühim belgelerin bulunduğunu belirtti.

PUTİN BİR DİKTATÖR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinde sert mesajlar gönderen Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nın hacklenmesine dair açıklamasında, Merhaba Dünya vatandaşları. Putin, Rus halkını senelerdir açlığa sürüklüyor. Putin medyayı durdurdu ve muhalifleri cezalandırdı. O, Kremlinin odalarında eğlenirken, Rusya halkı ekonomik olarak acı çekti. Vladimir Putin bir yalancı, bir diktatör, bir cenk suçlusu ve bir çocuk katilidir. Putin ve oligark arkadaşları, tabanca tüccarlarıyla beraber dünyayı felakete sürüklüyor. Ukraynada Putinin talimatıyla binlerce sivil ve masum insan öldürüldü. Yüz binlerce Ukraynalı yerinden edildi. Hastaneler, okullar ve sığınaklar bombalandı. Çocuklar ailelerini, aileler çocuklarını yitirdi. Vladimir Putin, Nijeryada, Şilide, Nikaraguada diktatörlere ne yaptığımızı hatırla. İsraili, ABDyi, Avrupayı, Master Cardı, SARSı ve öteki tüm cenk destekçilerini iyi mi cezalandırdığımızı hatırla ifadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında Rusya Devlet Başkanı Putin’e de ileti gönderen Anonymous, Vladimir Putin, hiçbir sır güvende değildir. Her yerdeyiz. Sarayınızdayız. Yiyecek yediğin yerdeyiz. Masanızdayız, uyuduğunuz odadayız. Şimdi. Rusya Merkez Bankasına ilişkin binlerce belgeyi, anlaşmaları, yazışmaları, para transferlerini, oligarklarınızın ticari sırrını, halktan sakladığınız gerçek iktisat raporlarını, öteki ülkelerle imzaladığınız tecim anlaşmalarını, beyannamelerinizi, kayıtlı destekçilerinize ilişkin bilgilerinizi, konuşma videolarınızı ve kullandığınız programları paylaşıyoruz. NATO, ABD ve Avrupa Birliği (AB) yalancıdır. Bir tek insanlığı köleleştirmek istiyorlar. Hepsinin kapalı kapılar ardında anlaşmaları var. Dünyanın her yerindeki masumlar yalnız değil. Biz siziz. Siz bizsiniz. Kontrolü elinize alın. Biz masumların yanındayız. Harbe ve sömürüye izin vermeyiz. Biz Anonymousuz. Biz birliğiz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin dedi.

Anonymous, Rusya Merkez Bankası’na ilişkin 35 binden fazla dosyayı web siteleri üstünden paylaşırken, olabilecek engellemelere karşı verilerin başka güvenli web sitelerine de yüklendiği açıklandı. Anonymous’un paylaşmış olduğu web siteleri üstünden indirilen gizli saklı belgelere birçok şahıs ulaşmaya başlarken, içerikleri ile ilgili de ilgililerin çözümlemesine başlandığı öğrenildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir