Anneler Günü Hediyesi ve Hediye Fikirleri 2022

Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan Anneler Günü, evlatların annelerine sevgilerini gösterdiği, annelerin de gördükleri bu ilgiyle verdikleri emeklerin karşılığını azca da olsa almış olduğu günlerden bir tanesi. Her ne kadar anneler, bu hususi günde evlatlarından armağan beklemediklerini söylüyor olsalar da, çocuklar için annelerini mutlu edecek bir armağan almanın önemi büyük. Sadece bu hususi günde, alınacak armağana dikkat etmek ve anneler için hususi bir kutlama hazırlamak gerekiyor. Günümüzde gittikçe gelişen sektörler her yaşa uygun anneler için oldukça sayıda değişik armağan seçenekleri sunar. Küreselleşen dünyada medya ve iletişimin gücü, değişik kültür ve yaşam şekillerinin bu mevzuya bakışını göz önüne serer. Kimi süre bir gereksinim armağan olurken kimi süre ilgi çeken şeyler armağan olur. Çocuklar için nede olsa, eşleri için de annelik oldukça hususi bir anlam ifade eder. Babalar ve çocuklar Anneler Günü’nün gelmesine yakın süreçte sürpriz planlar yapar ve beraber armağan seçerler. Bu mevzuda her insanın bir fikri vardır; kimi zaman ortak karar verilirken kimi zaman de değişik fikirlerin tatlı mücadelesi yaşanır. Üzerimizde sonsuz emekleri olan annelerimize müteşekkir olduğumuzu göstermek için en doğru, en kullanışlı, en güzel hediyeyi bulmak isteriz.

2022 Anneler Günü Ne Süre?

Türkiye’de baharın gelmesiyle beraber birçok insanoğlunun aklına aynı sorular gelir. “Anneler Günü ne süre?” ya da “Anneler Günü için ne yapabilirim?” benzer biçimde. 2021 senesinde Anneler Günü ne süre sorusunun cevabı; mayıs ayının ikinci pazarı olan 9 Mayıs’tır. Hususi günler sevdiklerimize onlara ne kadar kıymet verdiğimizi hatırlatmak ve gülümsediklerini görmek için mevcud zamanlardır. Bu günlerden kim bilir en kıymetli olanlarından bir tanesi de şüphesiz ki Anneler Günü’dür. Dünyada hepimiz bu günü annelerinin varlığını onurlandırmak ve eğer hayatta değillerse onları anmak için kutlar. Saygı, vefa benzer biçimde kavramlara olan duyarlılık Anneler Günü’nün gerçek değerinin ortaya çıkmasına ve bu günün küresel bir kutlama olmasına sebep olmuştur. Bazı ülkelerde değişik günlerde kutlanıyor olsa da, Anneler Günü tüm insanlığın oldukça kıymet verdiği bir gündür. Anneler Günü’nün mayıs ayında olması ise adeta bu günün yaz mevsiminin müjdesini simgeleyen bigün haline gelmesini elde etmiştir.

Anneler Günü Iyi mi Ortaya Çıktı?

Anneler Günü dünyanın her yerinde anneleri onurlandırmak için kutlanan bir gündür. Anneler Günü’nün iyi mi ortaya çıkmış olduğu ile ilgili oldukça fazla görüş ortaya atılmıştır. Bunlardan en oldukça bilineni ise Amerikalı öğretmen Anna Jarvis’in vefat eden anası için her yıl kutlama yapmak istemesidir. Virginia eyaletinde okulun öğrencileri ile ilk olarak 1908 senesinde kutlanmıştır. Fakat bu durum okulda bulunan temsilciler tarafınca uygun karşılanmamıştır. Anna’nın politikacıların önde gelen adları ile yapmış olduğu görüşmelerden sonrasında ilk olarak 1914 senesinde resmi olarak kutlanmıştır. Dünyanın her yerinde değişik tarihlerde karşımıza çıkan Anneler Günü en yaygın şekli ile mayıs ayının ikinci haftasında kutlanmaktadır.

Anneler Günü Kahvaltısı Iyi mi Hazırlanmış olur?

Anneler Günü, günün aydınlanması ile adım atar. Annenize mükemmel bir kahvaltı sürprizi yaparak güne güzel başlamasını ve onun, sizin için ne kadar kıymetli bulunduğunu göstermenizin en ergonomik ve hususi yollarından birisidir. İlk uyandığında yatağına götüreceğiniz bir kahvaltı ve yanında güzel bir not ile ya da hazırlayacağınız muhteşem bir sofra ile onu mutlu edebilirsiniz. Anneler Günü kahvaltısı için annenizin sevilmiş olduğu bir omlet türünü, kalpli bir yumurtayı, ergonomik pankekleri ya da özenle hazırlanmış peynir tabağını hazırlayabilir ve annenizle görkemli bir kahvaltının keyfini çıkarabilirsiniz. English Home’un sunum tabaklarıyla Anneler Günü sofrasını şıklaştırabilirsiniz.

Türkiye’de İlk Anneler Günü Ne Süre Kutlandı?

1900’lü yılların başlangıcında ABD’da ortaya çıkan Anneler Günü günümüze kadar bir ayin haline gelmiş ve oldukça coşkulu bir halde kutlanmıştır. Türkiye’de ise ilk anneler günü 1955 senesinde kutlanmıştır. 93 Harbi’nin kahramanlarından olan Nene Hatun senenin anası olarak seçilmiş ve 1955 yılından itibaren Türkiye’de de mayıs ayının ikinci haftası Anneler Günü olarak kabul edilmiştir.

İlk Anneye Anneler Günü Hediyesi Ne Alınır?

Binbir güçlük ve savaşım ile geçen dokuz ayın arkasından yeni anneler için en hususi günlerden birisi de ilk Anneler Günü olmuştur. Yeni anneler için armağan almak ve onları mutlu etmek istiyorsanız sizler için önerdiğimiz armağanlara bakabilirsiniz;

       Mutfak gereçlerini seven anneler için yeni bir mutfak eşyası, ekmek sepeti ve ya kesme tahtası modellerini alabilirsiniz.

       Konuk ağırlamayı seven anneler için yiyecek takımları ve çatal bıçak takımları eğer olmazsa olmaz hediyeler içerisindedir.

       Banyo için bir el havlusu, yüz havlusu, bornoz ya da şık bir banyo paspası alabilirsiniz.

       Ev dekorasyonunu seven anneler için ev düzenine uyan bir duvar saati, biblo modelleri ya da duvarlar için şık bir çerçeve alabilirsiniz.

       Halı ve kilimi seven anneler için ev eşyaları ile renk uyumu yaratan halı ve kilimlerden alabilirsiniz.

       İster kahvaltıda, ister akşam yemeklerinde, isterlerse de konuk ağırlarken kullanabilecekleri sunum tabakları, kahvaltılık servisleri, cam kaseler ve sofra örtülerine göz atabilirsiniz.

Anneler Günü için Ne Yapabilirim?

“Alışılmışın haricinde bir Anneler Günü hediyesi ne olabilir?” diye düşünüyorsanız, birden fazla hediyeyi bir konsept çerçevesinde bir araya getirerek onu hem mutlu edecek hem de farklılık yaratacak bir armağan hazırlayabilirsiniz… İlginç Anneler Günü armağanları arıyorsanız, değişik konseptler düşünmeli ve birden fazla parçayı bir araya getirdiğiniz paketler hazırlamalısınız.

Birçok insan çocukluğunda anası ya da babasına armağan olarak bir fotoğraf yapmış olup vermiştir. Kendi elinizle ve emeğinizle meydana getirilen hediyeler anneniz için tıpkı o zamanlardaki kadar kıymetli olacaktır. El becerileri uygun olan birçok insan değişik materyaller kullanarak el yapımı armağan seçeneğini değerlendirebilir. Bu yüzden annenize hem uygun fiyatlı hem de unutulmaz bir armağan vermek istiyorsanız bunu kendiniz yapabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz armağan örnekleri olarak;

      Hayal gücünüzü yansıtan bardaklar: Uygun fiyata satın alabileceğiniz düz renk bardak modellerine renkli kalemlerle istediğiniz bir şeyleri yazabilir ve kahve içerken annenizin gülümsemesini sağlayabilirsiniz.

      Metal fotoğraf panosu: Anneler eski fotoğraflara bakmaya asla doyamazlar o yüzden mutlu anılarınızın olduğu fotoğrafların hep göz önünde olması onlara iyi hissettirecektir. Bunun için metal bir levhaya fotoğraflarınızı asıp kenarlarını güzel iplerle ya da kumaşlarla süsleyerek şık görünen bir anı köşesi yaratabilirsiniz.

      Fotoğraf Köşesi: Evinizle ve annenizin zevkiyle uyumlu olacak çerçeve modellerini seçerek annenizin evindeki en sevilmiş olduğu köşeyi, yatak odasındaki konsolunun üstünü ya da vitrini annenizle beraber olduğunuz fotoğraflarla süsleyebilirsiniz.

      Mis Kokulu Vazolar: Şüphesiz her hanım çiçeklere bayılır. Seçeceğiniz şık bir çiçeklik modeline annenizin en sevilmiş olduğu çiçekleri koyarak armağan edebilirsiniz.

      Armağan Kutusu: Annenizin hoşuna gidebilecek küçük küçük armağanları şık bir armağan kutusunda yada sepette biriktirerek ona sürprizli ve oldukça çeşitli bir armağan sunabilirsiniz. Bunun için ilk olarak konsepti belirlemeli ve şık bir kutu seçmelisiniz. Arkasından konsepte karar verebilirsiniz. Mesela, anneniz kahve hazzı yapmaktan hoşlanıyorsa ona güzel bir kupa, mum, kırlent ve hoş bir biblo modeli alarak bu kutunun içine yerleştirebilirsiniz.

Anneler Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Anneler, evlatlarından gelen bir öpücüğü ve sımsıcak bir sarılmayı da daima kafi görseler de, bu hususi günde hem hatırlanmak hem de düşünülmüş olmak tüm anneleri mutlu ediyor. Bu yüzden anneye Anneler Günü hediyesi alırken özenli hareket etmek gerekiyor. Eğer “Anneler Günü armağan ne olabilir?” diye düşünüyorsanız, ilk olarak onun yapmaktan en oldukça zevk almış olduğu şeyleri aklınıza getirmelisiniz. Türk insanının hayatında oldukça mühim bir role haiz olan annelik olgusu, bu hususi günün kutlanmasında hızla artan ilgiyi de ortaya çıkarmıştır. Saygı, vefa benzer biçimde kavramlara olan duyarlılık Anneler Günü’nün gerçek kıymeti ile tam anlamını bulmasında mühim bir rol oynar. Hatırlanmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan soyut kıymet, bir çok süre somut bir armağan ile anlamını kat kat arttırır. Aslen anneleri mutlu etmek için bir öpücük yetse de, bizlere dünyaları veren bu kişiye en güzel armağanları almak isteriz. Karşınızdakini sevindirmenin, kıymet vermenin armağan ile ifade edilmiş olduğu süre ortaya çıkan mutluluk yadsınamaz olduğundan Anneler Günü armağan seçmenin zevkle yapıldığı günlerin önderlik yapar. Ona verilecek armağan ile ulaşılacak haz, duyulan saygının, vefanın yarattığı atmosferle birleşince tadına doyum olmayan bir duyguyu ortaya çıkarır. Anneler Günü yazın başlangıcı kabul edilen mayıs ayında olduğundan bu durum armağan seçimini de etkisinde bırakır ve bir çok insana bu mevzuda destek sağlar. Kışın kapalı ve kasvetli ortamından çıkıp, bahar ve yazın dinamik, sıcacık atmosferine geçiş armağanlara de yansır. Annenize armağan almadan ilkin onun kişisel özelliklerini göz önünde bulundurmalı ve ne istediğini, neye ihtiyacı bulunduğunu düşünmelisiniz. Şu sebeple annelerin, yaşı, mesleği, eğitim düzeyi benzer biçimde birçok etken armağan seçiminde belirleyici olur. Modanın değişkenliği ve cazibesi içinde her türlü giyim ürünleri, takının her zamanki popülerliği, çiçeğin saflığı ve asilliği, elektroniğin güncelliği benzer biçimde onlarca, yüzlerce seçenek mevcuttur. Anneler Günü indirimleri de sizin hayal ettiğiniz hediyeyi almanız için oldukça iyi bir fırsat olacaktır.

Anneler Günü için Armağan Fikirleri Nedir?

      Anneniz eğer takı kullanmayı seviyorsa onun için oldukça sevilmiş olduğu takılarını saklayabileceği bir kutu yada takılık armağan edebilirsiniz.

      Annenizin evinde keyifle Türk kahvesi içmesi için ona hususi güzel bir fincan seti ve kahve makinesi alabilir ve ilk kahveyi onun için siz yapabilirsiniz.

      Anneniz dekoratif eşyalardan hoşlanıyor olabilir; bu durumda onlarca değişik seçenek arasından annenizin zevkine uygun bir dekoratif objeyi Anneler Günü hediyesi olarak tercih edebilirsiniz.

      Annenizin uzun süreden beri yenilemek istediği bir eşya var ise ya da mesela, yepyeni bir yiyecek takımına gereksinim duyuyorsa Anneler Günü, bu hediyeyi vermek için ideal gün oluyor. Kim ne derse desin, anneler mutfak gereçlerine ve sofra ürünlerine bayılıyor.

      Anneniz mutfakta zaman geçirmeyi seven biriyse birçok mutfak eşyası size bu mevzuda düşünce verebilir. Rengarenk mutfak eşyaları, yiyecek yapmayı zevk haline getiren birçok donanım, elektrikli mutfak eşyaları uygun seçenekler içinde yer alır. Konuklarını ağırlarken, yiyecek masasını süsleyecek runner, amerikan servis, ay saatleri için şık çay setleri, sunum tabakları ve birçok eşya size bu mevzuda düşünce verebilir.

      Sanattan hoşlanan anneler için, hem onun zevkine uygun hem de evin dekorasyonuna katkıda bulanabilecek tablolar, dekoratif duvar eşyaları mükemmel bir armağan olacaktır.

      Çalışan anneler için ofiste kullanılabilen ve sizleri hatırlatan ona hususi kırtasiye ve ofis ürünleri, şık bir armağan olarak değerlendirilebilir. Buna ilave olarak şık bir bilgisayar çantası yada evrak çantası gene aynı konumda değerlendirilebilecek hediyelerdendir.

      Eğer anneniz tv hazzı hayata geçirmeye bayılıyorsa ona sabahlık, tek kişilik battaniye modeli ve terlikten oluşan bir set hazırlayabilirsiniz. Evde zaman geçirmeyi seven ve evde de şıklığından vazgeçmeyen anneler için, şık ve kullanışlı pijama takımlarını ya da sabahlıkları tercih edebilirsiniz.

Anneler Günü İndirimleri

 Anneler Günü indirimi, bir ay öncesinden yapılmaya başlanıyor. Aslına bakarsanız aklınızdaki hediyeyi bulmak ya da değişik armağan seçeneklerini incelemek için, bir ay öncesinden araştırmalara başlamanız gerekiyor. İnsanlar, indirim süreci ulaştığında Anneler Günü kampanyaları hakkında düşünce sahibi olmak için hem mağazadan hem de internetten kampanyaları takip etmeye başlıyor. Böylece hem bütçenize hem de annenizin zevkine uygun birbirinden güzel hediyeler bulabilirsiniz. Oldukça geniş bir bütçeye haiz olmasanız da, anneniz için en kıymetli hediyenin varlığınız bulunduğunu unutmamalısınız. O yüzden eğer kısıtlı bir bütçeniz var ise onun yüzünde hoş bir gülümseme yaratacak sempatik ve kullanışlı fakat ufak bir armağan de alabilirsiniz. Eğer bütçenizi esnek tutabiliyorsanız, Anneler Günü öncesinde meydana getirilen kampanyalar, annenizin uzun süreden beri istediği ya da gereksinim duyduğu parçaları satın almanız için de oldukça avantajlı oluyor. Ek olarak hediyeyi erkenden seçmeye ve zamanında sipariş etmeye de itina göstermelisiniz. Bilhassa internetten alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, buna dikkat etmelisiniz. Şu sebeple Anneler Günü yaklaştıkça web alışverişlerinde büyük bir artış oluyor ve kargo şirketlerinde oldukça ciddi yoğunluklar başlıyor. Hediyenizin vaktinde elinize erişmesi için acil etmeniz gerekebiliyor.

Anneler Günü Armağan Tutarları

Anneler Günü için oldukça geniş fiyat aralıklarında, oldukça çeşitli hediyeler bulabilirsiniz. Bu yüzden bütçeniz kısıtlı da olsa geniş de olsa, kendinizi standart bir armağan alternatifiyle sınırlamak durumunda değilsiniz. Meydana getirilen Anneler Günü kampanyaları yardımıyla aklınızdaki hususi hediyeyi oldukça uygun fiyatlara satın alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Siz de English Home’daki Anneler Günü kampanyalarını takip ederek annenizi, dünyanın en mutlu anası meydana getirecek o hususi hediyeyi geniş ürün seçeneği arasından kolayca bulabilir ve indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Annelerin en oldukça sevilmiş olduğu markalardan bir tanesi olan English Home, Anneler Günü’nde de anneleri mutlu edecek yüzlerce ürün seçeneğini hem mağazalarında hem de online alışverişte beğeninize sunuyor. Isterseniz English Home’da gerçekleşen Anneler Günü kampanyaları esnasında anneniz için armağan aldıktan sonrasında, kendi ihtiyaçlarınıza uygun ürünlere de göz atabilir ve o ürünleri de oldukça avantajlı fiyatlara satın alabilirsiniz. Böylece Anneler Günü coşkusunun hem annenizi hem de sizi birlikte mutlu etmesini sağlayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.