Ankara’da yoğun kar yağışı başladı

Ankaranın birçok ilçesinde gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı başladı.

Toplumsal medya hesabından açıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 00.00 itibarıyla Ankarada yoğun kar yağışı başladı. Ekiplerimiz görevinin başlangıcında, aralıksız çalışıyor dedi. Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesinin kar takip uygulamasından karla savaşım çalışmalarının canlı olarak izlenebileceğini hatırlattı.

image small

İÇ ANADOLU İÇİN KAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İç Anadoluda bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahminini paylaştı. Yağışların, Ankaranın cenup ve doğusu ile Konya, Karaman, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Sivas çevreleri, Kayserinin doğusunda güçlü ve yer yer yoğun olması umut ediliyor.

image small

YAĞIŞLAR ANKARANIN GÜNEY VE DOĞUSUNDA YOĞUN OLACAK

Hava sıcaklığının -2 dereceye kadar ineceği Ankarada, aralıklı karla karışık yağmur, zaman içinde kar yağışı umut ediliyor. Yağışların cenup ve doğu çevrelerinde güçlü ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi umut ediliyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.