Ankara’da sağanak: İstinat duvarı çöktü, motosiklet sele kapıldı

Keçiören ilçesinde Kamilocak Mahallesinde 4 kattan oluşan binanın bahçe istinat duvarının bir kısmı yoğun yağışın arkasından çöktü. Refah Apartmanı otoparkında park halinde bulunan 5 otomobil çöken duvardan ziyan oldu. Otomobillerden biri ise kullanılamaz hale geldi.

Çevredekilerin suç duyurusu üstüne vaka yerine polis, itfaiye ve belediye ekipleri sevk edildi. Belediye ekipleri, vaka yerinde emek verme başlattı. Kullanılamaz hale gelen 06 DC 8893 plakalı otomobilin sahibi Fuat Kuddusi Cantürk, Fazlaca şiddetli yağmur yağdı. Ben o sırada balkonda oturuyordum. Burası aniden çöktü. Otomobiller da burada duruyordu, tüm duvar arabaların üstüne düştü. Benim arabam da toprağın altında kaldı ve kullanılamaz hale geldi. Bu şekilde olacağı asla aklımıza gelmedi dedi.

MOTOKURYE SELE KAPILDI

Öte taraftan Çankaya ilçesi Gökkuşağı Mahallesinde de aşırı yağış sonrası sel meydana geldi. 1214üncü Sokaktaki çöp konteyneri ile bir otomobil sel sularına tutuldu.

Yurttaş tarafınca cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerde, yokuş aşağı suda sürüklenen hafifçe ticari vasıta, park halindeki başka bir otomobile vurunca durabildi.

Ek olarak o sırada sokak üstündeki bir apartmana sipariş getiren motokurye, dışarı çıktığın da motosikletinin sel sularına kapıldığını görmüş oldu. Yaşanmış olan vakada herhangi bir can kaybı yada yaralanmanın olmadığı öğrenildi. Belediye ekipleri bu bölgede de temizlik emek vermesi başlattı.

Öte taraftan sel anını çeken yurttaş, Burası Çankaya ilçesinde merkezi bir yer. Burada her yağmur yağdığında yukarıdan aşağı doğru sel suları ile birlikte toprak ve kaya iner. Çektiğim görüntüde de burada bir sel felaketi yaşandı. Fazlaca rahat şekilde çözülebilir bir durum. Bugün bir yurttaş otomobilinin içinde ölebilirdi. Bu probleminin çözülmesini istiyoruz ifadelerini kullandı. (DHA)


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.