Ankara merkezli 4 ilde, 2 suç örgütüne operasyon: 23 gözaltı

Ankara Güvenlik Müdürlüğü Organize Suçlarla Savaşım Şubesi ekiplerinin istihbari çalışmasında, piyasaya kaçak tütün ve kaçak tabanca sürdüğü belirtilen 2 kabahat örgütü tespit edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, kabahat örgütlerine üye olduğu belirlenen 23 şüpheliye yönelik Ankara, Ağrı, Batman ve İzmirde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda, aralarında örgütlerden birinin lideri F.Ş. ve yöneticileri N.T. ile B.B.F.nin de bulunmuş olduğu 23 şüpheli, gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde meydana getirilen aramalarda; piyasa kıymeti ortalama 1 milyon lira olan, bandrolsüz sigara yapımında kullanılan 3 elektrikli sigara sarma makinesi, 1,5 ton kıyılmış sigara tütünü, 152 bin 500 bandrolsüz boş makaron, 37 bin 760 doldurulmuş makaron, 30 bin düzmece bandrol, kalaşnikof tüfek, 5 ruhsatsız tabanca ve fazlaca sayıda fişek ele geçirildi.

Teşkilat üyelerinin, kiraladıkları ev ve iş yerlerinde, yevmiye ile işçi çalıştırdıkları saptandı. Ek olarak otomatik sarma makinesiyle ürettikleri düzmece bandrollü kaçak sigaraları, tütün ürünleri satan iş bölgeleri vasıtasıyla piyasaya sürdükleri de tespit edildi. Teşkilat üyelerinin, bu yöntemlerle senelik 30 milyon lira haksız kazanç elde etmiş olduğu belirlendi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.