Amasya’da Kızlar Sarayı’nda tarihi kafe yandı, 3 binada hasar oluştu

Akşam saatlerinde Hatuniye Mahallesinde Harşene Dağının eteğinde bulunan zamanı Kızlar Sarayında yer edinen kafeteryada hemen hemen bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler bitişikteki zamanı binaların çatı katlarına da sıçradı.

Çevredekilerin suç duyurusu üstüne vaka yerine polis, sıhhat ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Dağ eteğine ulaşmada güçlük çeken itfaiye ekipleri, ortalama 100 metre uzaklıktan hortum çekerek yangına müdahale etti. Yangın, 1 saatlik emek harcama sonucu denetim altına alındı.

Yangın esnasında dumandan etkilenen işletme sahibi Metin Dal, ambulansla Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınırken, alevlere teslim olan kafeterya küle döndü, 3 zamanı binada ise maddi hasar oluştu. Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

KEDİYİ KURTARDILAR

Öte taraftan alevlerin içinde kalan sokak kedisini kurtarmak için vatandaşlar seferber oldu. Anıl Aşçı ile Nurican Işık, alevlerin arasına dalarak kucakladıkları kediyi güvenli alana çıkardı. Yangın sebebiyle vücudunda yanıklar oluşan kedi, tedavisi yapılmak suretiyle Amasya Belediyesi Baytar Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

HERHANGİ BİR TEHLİKE SÖZ KONUSU DEĞİL

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, yangın bölgesine gelmiş olarak incelemede bulunmuş oldu. Yangında herhangi bir can kaybı olmadığını belirten Vali Masatlı, Şu an itibariyle herhangi bir risk, çekince söz mevzusu değil. Tanrı daha büyüklerinden bizleri korusun dedi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.