Altın dişinden yakayı ele verdi!

Denizlinin Sarayköy ilçesinde yaşan Perihan Ç. (70) ile irtibata geçen şüpheli, yaşlı bayanı “Adınız FETÖ soruşturmasına karışmış.

Birazdan hanım savcımız evinize gelmiş olarak altın ve paralarınızın fotoğrafını çekecek” yalanıyla kandırdı.

Telefon konuşmasından kısa bir süre eve gelen Azeri Leman N. (22), yaşlı hanımdan almış olduğu ortalama 30 bin TL tutarındaki altın ve paraların fotoğraflarını çekerek geri getireceğini söyledikten sonrasında hızla bölgeden uzaklaştı.

Belirtilen sürede gelen giden olmayınca durumdan şüphelenen Perihan Ç., jandarmayı arayıp informasyon almak istediğinde dolandırıldığını anlamış oldu.

ALTIN DİŞİNDEN YAKALANDI

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarmanın dedektifleri JASAT ve Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelinin yakalanması için geniş çaplı emek harcama başlattı.

Dolandırılan Perihan Ç.’den şüphelinin ayırt edici özelliklerini öğrenen JASAT, altın dişli kadının peşine düştü. “Kod Altın Diş” isminde olan soruşturmada titiz bir emek harcama yürüten jandarma ekipleri, ön dişlerinden birisi altın kaplama olan Leman N.’nin izine il merkezindeki bir döviz bürosunda rastladı.

Adım adım takip edilen düzmece savcı, 10 saat içinde yaşlı hanımdan alıp bozdurduğu altın ve dövizlerin parasıyla bir gazinoda dostlarıyla beraber eğlenirken kıskıvrak yakalandı.

SAVCI İTİRAZ ETTİ

Yaşlı hanımdan dolandırdığı paraları kabahat ortaklarına ulaştıramadan yakalanan Leman N., sıhhat kontrolünden geçirildikten sonrasında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Adli denetim şartı ile özgür bırakılan hanım, derhal yurt dışına kaçmak için işlemlere başladı. Cumhuriyet savcısı, eldeki kanıt ve bilgilere dayanarak Leman N.’nin özgür bırakılmasına itiraz etti.

Savcının itirazını haklı kabul eden bir üst mahkeme, şüphelinin tekrardan gözaltına alınmasına karar verdi.

Bu karar üstüne JASAT ekipleri, yurt dışına çıkmak için İl Göç İdaresine müracaat eden şüpheliyi, yurt dışına kaçamadan ikinci kez elde etti. Tekrardan mahkemeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.