Almanya’yı kana bulayan saldırgan: Aracından Türkiye karşıtı pankartlar çıkan adamla ilgili yeni bilgiler geldi

Almanya’nın başkenti Berlini kana bulayan Ermeni asıllı Alman vatandaşı 29 yaşındaki Gor H. ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Başkent Berlinin popüler bölgelerinde sivillerin üstüne aracını devam eden ve bir kişiyi öldüren, bir çok talebe onlarca kişiyi yaralayan Gor H.‘nin otomobilinden Türkiye aleyhinde yazılar ve pankartlar çıkmıştı. Bu durum Hedef Türkler miydi sorusunu gündeme getirirken Alman medyasına konuşan komşuları ve ablası saldırganın yaşamı ile ilgili ipucu verdi.

Bir çok çocuk olan onlarca kişiyi yaralayan saldırgan Gor H.nin saldırısı Almanyada şok yarattı. Alman polisi aracında Türkiye karşıtı yazı ve pankartların bulunmuş olduğu saldırganın sicilinde hırsızlık suçunun bulunduğunu deklare etti. Otomobilin 31 yaşındaki ablasına ilişik olduğu belirtilirken saldırganın da vaka yeri Charlottenburga yakın oturduğuna dikkat çekti.

TOMBİK BİR ADAMDI

Alman polisi aracın kayıtlı olduğu dördüncü kattaki eve baskın düzenlerken koçbaşı ile kapının kırıldığı açıklandı. Hususi robot sistemleriyle evin her yerinin arandığı kaydedilirken evde patlayıcı bulunmadığı açıklandı.

Almanyanın oldukca okunan gazetelerinden Bilde konuşan Gor H.nin komşuları O şefkatli ve iyi bir insandır. Bizi devamlı insan canlısı bir halde selamlardı dedi. Komşuları Gor H. hakkında, O küçük tombik bir adamdı derken anası ve ablasıyla minimum 14 senedir beraber yaşadığını söylemiş oldu.

Öte taraftan komşular Gor H.nin annesinin vaka esnasında tatilde bulunduğunu söylerken, Böyle bir durum yapabileceğini tahmin etmezdik dedi. Bilde konuşan saldırganın ablası ise, Onun ciddi sorunları vardı dedi. Gazete ablasının şoktan titrediğini de aktardı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.