Almanya’da soygun yapan Türk kızı Yasemin milyonlarca euroyla Ege’ye kaçmış

Almananın Bremen kentinde, geçen yıl 21 Mayıs günü çalmış olduğu Loomis isminde para taşıma şirketini soyan ve 8.2 milyon Euro ile kaçan 28 yaşındaki Yasemin Gündoğan, halen bulunamadı. Sadece soygunla ilgili sır perdesi aralanmaya başladı

Paraların Türkiye’ye kaçırmış olduğu ve soyguncu Yasemin ile kendisine yardım eden iki Türk arkadaşının Ege’de havuzlu villada kalmış olduğu belirlendi.

İDDİANAME HAZIR, YASEMİN YOK

Alman Die Welt gazetesi, savcılığın hazırladığı iddianameye ulaştı ve Yasemin’in, dost olup flörtleştiği 41 yaşındaki Henning B. isminde Alman yardımıyla paraları çöp otomobiliyle şirketten çıkardığını tespit etti.

Soygundan ilkin Henning B.‘ye yiyecek teklifi eden ve hatta cep telefonunu veren Yasemin’in, böylece çöp otomobiline konulmuş olan paraları çıkarmayı sağlamış olduğu, peşinden da Berlin’den kiralanan ve çalıntı plaka takılan minibüse yükleyip kaçırılmış olduğu belirlendi.

İKİ TÜRK PARALARI KAÇIRDI

Paraların ise Türkiye’ye götürülmüş olduğu saptandı. Paraların götürülmesinde ise şu anda eldeki tek sanık olan öteki Türk kızı Büşra S.‘nin (24) ve Büşra’nın arkadaşı Yiğit T.‘nin destek olduğu belirtiliyor. Büşra S.‘nin soygun sonrasındaki telefon görüşmeleri savcılık dosyasına girdi.

Annesiyle görüşen Büşra S.‘nin şifreli ve şüpheli konuşmaları da kaydedildi. Büşra S.‘yi 6 yıla kadar hapis cezası beklerken, şimdilik denetimli serbestlikten yararlanıyor ve her gün karakola gidip imza veriyor.

VİLLADAN DÖNÜŞTE YAKALANDI

Soygunun ana kahramanı olan Yasemin Gündoğan’ın, Ege’de bir süre villada kaldıktan sonrasında izi kayboldu. Büşra S. ise ortalama iki haftalık Ege macerasının peşinden Almanya’ya döndü ve polis tarafınca yakalandı.

Şu anda tek yargılanan da o. 11 Haziran günü Büşra S.‘nin evinde, soygundan kalan hisse olduğu sanılan 26 bin 115 Euro bulunmuştu.

Almanya, Yasemin için Interpol vesilesiyle arama sonucu çıkarttı. Sadece şu ana kadar bir izi bulunamadı. Villanın kimin üstüne olduğu ise bilinmiyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir