Almanya’da polisin yumrukladığı kişi öldü

Almanya’da polis sertliği sebebiyle bir şahıs daha yaşamını yitirdi. Mannheim kentinde polisin gözaltına almaya çalmış olduğu sırada yumrukladığı 47 yaşındaki şahıs, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Ruh sağlığı merkezinde tedavi görmüş olduğu öğrenilen kişinin, tüm müdahalelere karşın hastanede yaşamını kaybetmiş olduğu bildirildi.

POLİSTEN AÇIKLAMA GELDİ

Polis tarafınca meydana getirilen açıklamada, Markplatz Meydanı’nda bir şahıs, meydana getirilen polis müdahalesi esnasında yere yığıldı ve öldü. Vaka savcılığa intikal etmiş olduğu için mevzu ile ilgili daha çok informasyon veremiyoruz denildi.

Savcılık tarafınca meydana getirilen açıklamada ise Mannheim kent merkezi polis karakolundan iki memurun, hasta adamı ruh sağlığı merkezinin yakınında bulmuş olduğu aktarıldı.

Açıklamada, polislerin denetim altına almak istedikleri kişinin direniş gösterdiği ifade edildi.

KAMERALARA YANSIDI

Çevredekiler tarafınca kayıt altına alınan görüntülerde, iki polisin 47 yaşındaki adamı zapt etmeye çalmış olduğu sırada polislerden birinin insanın yüzünü yumrukladığı ondan sonra ise elleri arkadan kelepçeli ve yüzü kanlar içinde yerde hareketsiz yatan adama bir kişinin kalp masajı yapmış olduğu görüldü.

FLOYD VAHŞETİNİ AKILLARA GETİRDİ

Almanyada yaşanmış olan bu vaka ABDdeki vahşeti akıllara getirdi. George Floyd, Mayıs 2020de polis memuru Derek Chauvin tarafınca boynuna basılıp öldürülmüştü.

Başta ABD olmak suretiyle birçok ülkede insan hakları savunucularını öfkelendiren vaka geniş çaplı protestolara niçin olmuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.