Almanya Başbakanı Scholz, Rus gazından bağımsızlık sözü verdi

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 16 eyaletin başbakanıyla Başbakanlar Zirvesi düzenledi. Zirvenin arkasından izahat icra eden Scholz, Almanya’nın Rus gazına olan bağımlılığı sona erdirme sözü vererek, hem de öteki ülkelere olan genel bağımlılığı da azaltmanın mühim bulunduğunu belirtti.

Yenilenebilir enerjinin hızla yaygınlaştırılması icap ettiğini ifade eden Scholz, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının arkasından baş gösteren enerji krizin aşmak için dünyanın her yerinden hızla gaz ve petrol ithal etmek için çalıştıklarının deklare etti.

Başbakan Scholz, yeni enerji yolları ve yapılacak rafineler mevzusunda görüşmelerin devam ettiğini ifade ederek, ülkenin içinde bulunmuş olduğu zorlukları aşabilmek için sendikalar ve işveren dernekleri ile ortak bir fiil çağrısında bulunmuş oldu.

Fiyat artışlarının engellenemez bulunduğunu ve bilhassa düşük gelirli ve emeklilerin bundan daha oldukça etkilendiğini dile getiren Scholz, bu mevzuda Hususi destek paketleri hazırladıklarını belirtti.

Başbakan Scholz, corona virüsü salgınına karşı kış ayları için hazırlıklı olunması çağrısında bulunarak, Her türlü senaryoya hazır olmalıyız dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.