Alkollü sürücü, polisi görünce tanımadığı ailenin evine girmeye çalıştı

Bahçelievler Mahallesinde iddiaya bakılırsa seyir halinde olan 43 ABN 231 plakalı vasıta sürücüsü İ.A. arkasından gelen trafik ekiplerini görünce aracını park etti. Polis, durumundan kuşku etmiş olduğu sürücü İ.A.nın aracını durdurup alkol muayenesi yapmak istedi. Anası N.A. ile beraber misafirliğe geldiğini iddia ederek aracını park etmiş olduğu binada tanımadığı bir ailenin dairesine girmeye çalışan sürücü İ.A., alkol muayenesini kabul etmezken, ehliyetini ve kimliğini vermedi.

Polis ekiplerine güçlük çıkarıp hakaretlerde bulunan İ.A. gözaltına alındı. Elleri kelepçelenen İ.A. polis aracına bindirildiği sırada anası N.A. araya girdi. Alkollü direksiyon başına geçen oğlunu Benim oğlum tabip. Parasıyla değil mi, içer diyerek korumak için çaba sarfeden anne N.A. polislere hareket etti.

Trafik ekipleri, sürücü İ.A.nın polis merkezine götürülmesinin peşinden aracı otoparka çekmek istedi. Anne N.A. bu sefer de araçlarının çekilmemesi için çaba harcadı. Hakaret etmiş olduğu polis memurlarının şikayetçi olması üstüne anne N.A. da ifadesi için polis merkezine götürüldü. Polis ekiplerince meydana getirilen incelemede sürücü İ.A.nın daha ilkin de 3 kez alkollü vasıta kullandığı için 2028 yılına kadar ehliyetine el konulduğu tespit edildi. Soruşturma sürüyor. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir