Ali Babacan’dan Cumhurbaşkanı adayı açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çankırıda şehit yakınları ve gazilerle iftar programında bir araya geldi. Babacan, Hacı Murad-ı Veli Türbesi Toplumsal Tesislerinde düzenlenen program öncesi gazetecilere izahat yapmış oldu.

Cumhurbaşkanı talibi olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşın adının öne sürülmesiyle ilgili değerlendirme icra eden Bababacan, şu şekilde dedi:

* Bizim, şu anda altılı masada parlamenter sistem çalışan partilerden birisi olarak öteki genel başkanlarla varmış olduğumuz bir mutabakat var.

* O da şu; bu altılı masanın Cumhurbaşkanı talibi, altılı masanın mutabakatıyla belirlenecek.

* Bir kararımız daha, seçim dönemine girinceye kadar, Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı mevzusunda herhangi bir görüşmede bulunmayacağız. Herhangi bir düşünce beyan etmeyeceğiz.

* Kısaca bu mevzu, bugünün mevzusu değil. Seçimlere birazcık yaklaşalım, seçim havasına girelim, o güne kadar esasen adı geçen herkesi milletimiz değerlendirecektir. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.