Akşener’den Diyanet’e ‘Atatürk ‘tepkisi: Yazıklar olsun size

İYİ Parti lideri Akşener,” Memlekette kime sorsanız akla ilk gelen isim Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’tür. Sadece Cuma namazları hutbelerinde nedense Mustafa Kemal Atatürk gelmiyor. Hutbelerde onun adını anmamak için adeta hususi bir çaba harcanıyor. Buradan Diyanet yetkililerine seslenmek isterim; ecdadımıza herkesten ilkin sizin vefa göstermeniz gerekmez mi? İstiklal kahramanlarına bir Fatiha’yı oldukca görmek ayıp değil mi? Yazıklar olsun hepinize” dedi.

Akşener’den Diyanet’e ‘Atatürk ‘tepkisi: Yazıklar olsun size

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

*Geçtiğimiz cuma günü Çanakkale Zaferi’mizin 107. yılını algı ettik. Başta Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle kahramanlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

DİYANET’E TEPKİ

*Her ne hikmetse ulusal günlerimize denk gelen cuma namazlarımızın hutbelerinde Diyanet yönetiminin aklına nedense Mustafa Kemal Atatürk gelmiyor.

*Doğrusu Elmalılı Hamdi Yazır’a Kuran-ı Kerim’in tefsirini yaptıran Gazi Mustafa Kemal’in adı bizzat kendisinin kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aklına gelmiyor.

*Onun adını anmamak için hususi bir çaba harcanıyor. Bir Fatiha’yı oldukca görmek ayıp değil mi? Yazıklar olsun hepinize.

*Bildiğiniz gibi 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışı yapılmış oldu. Vatanımızda taş üzerine taş koyan herkesten Tanrı razı olsun. Sadece biz bu taşın iyi mi konulduğuyla da ilgileniriz.

*İYİ Parti olarak çoğunlukla bir şeyin altını çiziyoruz. ‘Biz projeye değil ranta karşıyız’ diyoruz. Milletimizin helal parası haramzadelerin cebine giriyor.

*Bay kriz proje görünümlü tezgahlar üstünden milyonlarca doları rantın beş atlısına bir çırpıda ödüyor. İşte bizim karşı olduğumuz şey bu soygundur. Bizim karşı olduğumuz şey bu adaletsizliktir.

*Çelişkiler insanı bay kriz eskiden ‘Bu köprüler, yollar, tüneller için devletin kısaca milletin kesesinden 5 kuruş çıkmıyor’ diyordu. Bu arkadaşımız daha nice mevzuda yapmış olduğu gene kendi kendini yalan olduğunu beyan etti.

*Köprünün geçiş ücretini 200 liracık olarak deklare etti. ‘Geçen 200 liracık verecek fakat üzerini devlet olarak biz tamamlayacağız’ dedi. Nihayet gerçeği kendi sesinden itiraf etti.

Meral Akşener: Bu ülkenin kadınının ayağının altını öpmelisiniz kereste adamlar! İlginizi Çekebilir Meral Akşener: Bu ülkenin hanımının ayağının altını öpmelisiniz kereste adamlar!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir