Akşener: Bu reva mı kardeşim? Haram, zıkkım olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Tekirdağın Malkara ilçesinde kendisini bekleyenlere seslendi. Vatandaşlara mikrofon uzatıp sıkıntılarını dinledi.

image small

CUMHURBAŞKANININ ÇOK DERDİ VAR, GEÇİNEMİYOR

Hitabı esnasında Akşenerin mikrofon uzattığı bir yurttaş Biz emekliler açız. Et alamıyoruz, rahatsızız doktora gidemiyoruz. Hani Tayyip baba nerede? Ne olmuş olursunuz, ölüyoruz artık, bizi kurtarın diye konuştu.

image small

Bu sözler üstüne Akşener, İşte bu da emekli bir ablamız. 2500 lira maaş alıyordur 2500 liralık maaşla et de alamaz, elektrik parası da ödeyemez, hiçbir şey yapması imkansız. ifadesini kullandı.

Bir başka vatandaşın Belediye Başkanımız ondan daha oldukca yardım yapıyor demesi arkasından Akşener, Kızım, Cumhurbaşkanının oldukca derdi var. O denli oldukca oldukca.. 5 maaş alan danışmanlar var, 11 maaş alan danışmanlar var. Şimdi kendi maaşına da yüzde 40 zam yapıyor, geçinemiyor. 140 bin lira ile geçinemiyor, ne yapsın? 13 tayyare var. İtibardan tutum olmaz. Senin çocuğun işi olmayan, 5 maaş alan, 10 maaş alan danışman var. Bu reva mı kardeşim? Elbet haram olsun, zıkkım olsun. karşılığını verdi.

image small

BENİM GİBİ BÜTÜN AĞALAR GELECEK

Seçmenin velinimet olması icap ettiğini vurgulayan Akşener, şunları söylemiş oldu;

*Iyi mi o dükkanların içinde alan kişi velinimet ise seçmen de velinimet olmalı. Seçmenin velinimet olması için siyasetçiyi ayağınıza getireceksiniz. Benim şeklinde tüm ağalar gelecek, karşınızda resmi tazim duracak.

*Ceketimi assam seçilirim, şapkamı assam seçilirim zamanını bitireceğiz. El ele, kalp kalbe verip bu harami düzeni, demokrasiyle, oylarınızla, sandıkta emekli edeceğiz inşallah.

*Ondan sonrasında da en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak. Asgari ücret zamlarla karşılaşmış olduğu vakit eğilmeyecek, bükülmeyecek derecede olacak. Hepimizin cebinden aldı Haririnin cebine koydu.

*Buna karşılık çiftçinin Nisan ayındaki gübresini parasız verebilirdi, vermedi. Bu bir harami düzendir. Bu bir haram düzenidir. El ele verip beraber bitireceğiz.

8 AY EVVEL 160 LİRA OLAN TÜP 340 LİRA OLDU

İYİ Parti lideri Tekirdağ turunun son durağı Hayrabolu oldu. Esnaf ziyareti yapmış oldu, vatandaşlara seslendi. İktidara yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Bir esnaf Akşenere Elektrik, su, doğalgaz, kira bitiyor maaş. 2 yaşlarında çocuğum var benim. diye dert yandı.

Akşama eşin ne pişirdi? diye soran Akşenere esnaf Makarna yapmıştır olası. Çocuklarımız için yaşıyoruz aslına bakarsanız fakat son zamanlarda bıkkınlık geldi diye cevap verdi.

Mutfak tüpleri satan dükkana uğrayan Akşener, esnafa Iyi mi işler, geçinebiliyor musunuz? diye sordu. Esnaf, tüpleri göstererek Burası vergi dairesi. 8 ay evvel 160 liraydı şu an 340 lira. Müthiş bir ÖTVsi var. Bir tüpten ÖTV alınıyor bu memlekette. Köylere otomobillerimiz gidiyor. 200 liraya yaptığımız işi şu an 800 liraya yapıyorum. şeklinde konuştu.

BANKALARDAN ÇIKAMIYORUZ

Giyim dükkanına da uğrayan Akşener, esnafa Nasılsınız? diye sordu. Bin ah işitti. Esnaf, Asla iyi değiliz. Ne mal alabiliyoruz, ne mal satabiliyoruz. Reyonlara bakın boş. Milyonluk adamların vergilerini siliyorsunuz. Biz 5 lira vergi ödeyeceğiz diye icra yolluyorsunuz. Bankalardan çıkamıyoruz ifadelerini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.