Akşener ‘az kaldı’ dedi! İYİ Parti, iktidara gelindiğinde neler yapılacağını madde madde açıkladı

İYİ Parti, 22 Mayıs gecesi resmi toplumsal medya hesabından dikkat çeken bir video yayınladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in sözleriyle beraber ekonomik sorun yaşayan vatandaşın durumuna yer verilen videoda, “Milletimizle el ele, kol kola, omuz omuza; adaletle özgürleşen, güvenle yaşayan, liyakatle eşitlenen, sevgiyle güçlenen, üreterek kalkınan, kuvvetli, varlıklı ve mutlu Türkiye’ye hep beraber kavuşacağız. Oldukca azca kaldı! ” ifadelerine yer verildi.

AKŞENER PAYLAŞTI: AZ KALDI

İYİ Parti’nin videosunu toplumsal medya hesabından alıntılayan Akşener, “Adaletle özgürleşen, liyakatle eşitlenen, sevgiyle güçlenen, kuvvetli, varlıklı ve mutlu Türkiye’yi, el ele, kol kola, hep beraber inşa etmemize azca aldı!” ifadelerini paylaştı

İYİ PARTİLİLERDEN AZ KALDI KAMPANYASI

İYİ Partili adlar, Azca Kaldı etiketinde toplumsal medyada paylaşımlarda bulunmuş oldu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, El ele, kol kola, beraber yanyana milletimizin teveccühü ile İYİ Parti iktidarına azca kaldı dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta ise, Güzel ülkemizi karanlığa mahkum edenleri sandıkta gönderip, Türkiye’nin üstüne güneş benzer biçimde doğacağız! Azca kaldı ifadelerini kullandı.

NELER YAPILACAĞINI MADDE MADDE AÇIKLADI

İYİ Partinin resmi web sitesinde Azca Kaldı sekmesi açıldı. İktidara gelindiğinde İYİ Parti tarafınca yapılacaklar, başlıklar halinde özetlenirken, başlıklara tıklandığında detaylı bilgilendirme metni vatandaşın karşısına çıkıyor. İYİ Partinin web sitesinde, iktidara gelindiğinde yapılacaklar şöyleki sıralanıyor:

*Ekonomiye Liyakat, Vergiye Hakkaniyet, Piyasaya Itimat Gelecek

*Hukuk Devleti Hakkaniyet ile BuluşacakYargı Bağımsız ve Yansız Olacak

Millet Birleşecek Kuvvetler Ayrılacak Millet Kazanacak, Tek Adamlar Kaybedecek

*Hudut Yine Namus Olacak Sığınmacılar Güvenle Evlerine Dönecek

*İstanbul Sözleşmesi Ne olursa olsun İmzalanacak Hanımefendiler Adaletle Özgürleşecek

*Medya Özgürleşecek Haber Alma ve Verme Hakkı Korunacak

*İYİ Yaşam Gelir Modeli ile Tüm Gençlere ve İhtiyaç Sahibi Bayanlara Ayda 1700 TL Temel Gelir Desteği Sağlanacak

*Mülakat Olmayacak Kayırmacılık Son Bulacak

*Hiçbir Genç Devletine Borçlu Olmayacak Gençler KYK Borçlarını Toplumsal Mesuliyet Projelerinde Emek vererek Ödeyebilecek

*EYT Çözüm Planı ileEYT Problemi Ortadan Kaldırılacak

*AOÇ Ziraat Bilimleri Akademisi ileÇiftçilik En Kazançlı ve Yeni Nesil Meslek Olacak

HAYAT PAHALILIĞI NASIL SON BULACAK?

İYİ Parti, yaşam pahalılığının son bulması için ne yapılacağını şöyleki söyledi:

Merkez Bankası’nın bağımsızlığı anayasal güvence altına alınacak, kredibilitesi tekrardan tesis edilecek. “3” Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Eki “1” Sayılı sıralama atamaları tekrardan yapılacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bütçe hakkı güçlenecek. Vatandaşımız parasının arkasını arayabilecek, yaptım oldu anlayışı bitecek. Bağımsız düzenleyici otoritelerin hükümetle olan ilişkileri güncellenecek, bağımsızlıkları güçlendirilecek. Ekonomiyi hobi amaçlı takip edenler, açıklamalarına alkış isteyenler, gözlerindeki ışıltıyı referans verenler, projelerine oldukça mühim diyerek milleti önemsizleştirenler, Merkez Bankası’nda buğu sistemleri kuranlar, swapı sevap kabul edenler değil alanlarında uzman, bilimsel nitelikli ve global düşünüp ulusal çözüm üreten kadrolar ile İYİ Parti iktidarında ekonomiye liyakat gelecek.

Vergi sisteminin artan oranlılığı güçlenecek, emekçinin çalışanın üstündeki vergi yükü azaltılacak, servet üstünden alınan vergi artacak; tecim ve üretim üstünde yük oluşturan vergiler azaltılacak, vergi harcamaları, kural dışı ve muafiyetler varlığını iktidarı varlığına adayanların değil vatandaşın yararına düzenlenecek. İYİ Parti iktidarında vergiye hakkaniyet gelecek.

Tam teşekküllü enflasyon hedeflemesi rejimi uygulanacak, döviz-swap işlemleri seviyesi kademeli şekilde düşürülecek, kredi kararları piyasa mekanizmasına bırakılacak, bağımsız denetçiler tarafınca varlık kalitesi incelemesi başlatılacak, kurala dayalı politikalar izlenecek, keyfiyet bitecek. İYİ PARTİ iktidarında piyasaya itimat gelecek.

SIĞINMACI SORUNU NASIL ÇÖZÜLECEK?

İYİ Parti, sığınmacı sorununa ilişkin yapılacakları ise şöyleki deklare etti:

Yüce gönüllü Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın dört bir yanında yaşanmış olan savaşlarda, her daim mağdur ve mazlumlara yardım elini uzatmış, insan haklarının uygulanmasında coğrafya gözetmeksizin, geçmişine yakışır şekilde öncü rol üstlenmiştir. Bununla beraber, Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet iradesi ve yönetimi, ilk olarak kendi vatandaşlarının huzurunu ve refahını, kendi vatanının bekasını her mevzunun üstünde tutmakla mükelleftir.

Memleketimizi her mevzuda olduğu benzer biçimde dış politikada da bataklığa sürükleyen mevcut siyasal iktidarın icraatları sonucunda milyonlarca yasadışı göçmen sınırlarımızı adeta delik deşik etmiş, memleketimiz göç tanımına sığmayan bir istilaya uğramış, milletimizin de haklı olarak bu duruma dayanacak gücü ve sabrı kalmamıştır.

Her bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşını tedirgin ve mutsuz eden bu tehlikeye karşı, İYİ PARTİ olarak hepimiz, 16 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Suriyeli Sığınmacıların Ülkelerine Dönüşü Çalıştayı”nda dikkat çekmiş, mevzuya dair çözümlerini madde madde kamuoyu ile paylaşmış ve iktidarı acilen harekete geçmeye çağrı etmiştik.

Türkiye, kendi nüfus bütünlüğünü tehlikeye atacak düzeyde kalabalık toplulukları sınırları içinde barındırmak ve beslemek zorunda bırakılamaz. Türkiye hiçbir üçüncü ülkenin refahı uğruna kendi refahından yoksun edilemez. Türkiye açık ya da gizli saklı anlaşmalar sonucunda kimsenin hendeği olması imkansız.

Hiçbir milletlerarası sözleşme ya da internasyonal hukuk kuralı Türkiyenin minik bir Avrupa ülkesi kadar sığınmacı nüfusu barındırmasını mecburi kılamaz. Türkiye, nüfus mühendisliği kanalıyla üçüncü dünya ülkesi standartlarına hapsedilemez. Türk Milleti kölelik yada paryalık düzenine mahkûm edilemez.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA MİLLETİMİZE SÖZ VERİYORUZ!

Ilk olarak, “Açık Kapı-Açık Hudut” politikasına derhal son verecek, ihtimaller içinde yeni geçişlerin önüne geçeceğiz. Sınır güvenliğini tam olarak sağlayacak, HUDUTLARIMIZI NAMUSUMUZ kılacağız.

Mevzu ile ilgili ulusal hukukumuza dâhil edilen mevzuatı tekrardan gözden geçirecek, “geçici sığınmacı statüsünü” kaldıracağız. Bu kapsamda Göç İdaresi Başkanlığını tekrardan yapılandıracağız.

Devletimizde bulunan “Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeli Sığınmacıları”, Suriye Devleti ile iş birliği içinde, Internasyonal Kuruluşlar, Avrupa Birliği ve Bölge Ülkelerinin desteğini de alarak, hukuka ve insan haklarına uygun şekilde, gecikmeden, ülkelerine geri yollayacağız.

Güvenle geri dönüş sürecinde devletimizde Sığınmacıların yaşamış olduğu il ve ilçelerde kota sistemine geçeceğiz.

Yakalanan kaçaklara “gecikmeksizin ve tavizsiz işlem” uygulayacağız. Emek harcama izni olmadan çalmış olduğu tespit edilenleri derhal sınır dışı edeceğiz.

Bilhassa konut edinme kanalıyla edinilmiş vatandaşlık işlemlerini askıya alacak ve hali hazırda edinilmiş statüleri gözden geçireceğiz. Bu süreçte yaşanmış ihtimaller içinde usulsüzlükleri tespit edecek ve yasal süreçleri kamuoyuna açık bir halde yürüteceğiz.

Vize muafiyeti ile ülkemize gelip, yasal süresi bitmesine karşın devletimizde kalmaya devam eden göçmenleri tespit ederek, derhal ülkelerine iade edeceğiz.

Cemiyet düzenine aykırı hareket eden, suça karışan, Türk Vatandaşlarının can, mal, ırz ve namus güvenliğini tehdit eden göçmen ve sığınmacıları hızlıca sınır dışı edeceğiz.

“Sığınmacı Meselesi” hamasi nutukların, gündelik siyasal seçim yatırımlarının aracı değildir. İYİ PARTI akılcı, hukuka uygun ve ulusal karakterimize yaraşır bir halde, ülkemizi bu büyük sıkıntıdan kurtarmaya kararlıdır.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir