AKP’nin oy oranı sorulan Bakan Karaismailoğlu’ndan çarpıcı yanıt

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katılmış olduğu tv programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Karaismailoğlu’na, “Son dönemde anketlerde AKP’nin bundan önceki seçime nazaran oylarında düşme görülüyor. Bunu iyi mi değerlendiriyorsunuz?” sorusu soruldu. Karaismailoğlu şu şekilde cevap verdi:

SON 6 AYDIR YAŞADIĞIMIZ ÇOK CİDDİ SIKINTILAR VAR

*Bir tek ülkemiz değil dünya zor bir süreçten geçiyor. Bunun ekonomik sıkıntılara yansıması, dünya piyasalarındaki arzın talebin azalması, bir taraftan fiyatların artması, bunlar ekonomik düzene oturacaktır.

*Son 6 aydır yaşadığımız fazlaca ciddi sıkıntılar var. Bunların hayata yansımaları var. Onun vatandaşımıza verdiği bir huzursuzluk ve beklenti var.

HAFTADA EN AZ 3 İLE GİDİYORUM, BİR SIKINTI VAR

*Ben her gün sokaktayım. Haftada minimum 3 ile gidiyorum. Bir sorun var. Vatandaşın alım gücü düştü. Esnafta da sorun var. Fakat son günlerde, son aylarda bu Ramazan ayıyla beraber pozitif gelişmeler var piyasada. Yurttaş onun sıkıntısını görüyor.

*Alım gücünün artmasını bekliyor. Fakat bunu çözecek olanın yalnız Recep Tayyip Erdoğan ve AKP bulunduğunu iyi biliyor. Bu sıkıntıları söylüyorlar ikimiz de dinliyoruz.

*Bunun için çaba sarf eden bir hükümet var. Çözeceği belli. İnşallah bu yaz dönemiyle beraber bu ekonomik sıkıntılar bir tarafa gidecek.

*Biz bir taraftan bu kadar sıkıntıların olduğu bir ortamda, bu kadar büyük yatırımlar yapmış olup vatandaşa hizmet olarak yansıtıyoruz.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir