AKP’li vatandaş CHP’li vekile dert yandı: Kurtarın bizi bunlardan

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçim bölgesi olan Elazığ’ın Maden ilçesinde esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Yaşam pahalılığından yakınma eden vatandaşlar seçimleri dört gözle beklediklerini kaydettiler.

“İHALENİN ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE OLMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

İlçede vatandaşlara konuşan ve Maden ihalesinde meydana getirilen haksız rekabet sonucunda mahkeme kararıyla iptal edildiğini hatırlatan CHP’li Erol, şu şekilde konuştu:

*Ne yazık ki dediğimiz oldu tahminlerimiz bizi haklı çıkarttı. Rekabet sağlanmadı. Biz aslına bakarsak daha çok rekabet beklerken yalnız 2 şirket katıldı. Bu sebeple şartlar fazlaca ağırdı.

*Bu şartlarda düzgüsel bir rekabetin olması mümkün değildi. O şartname 2 kez ertelendi ve en sonunda dün gerçekleşti ve inanılmaz bir kamu ziyanı oluşmuştu.

*Düşünün ki güvence mektubu miktarı 150 milyon dolar. Oradaki hesaplamalara gore ortalama 30 milyar dolar bir biriki olduğu söyleniyor. Cumhuriyet tarihimizin en büyük maden biriki alanı tespit edildi. Sadece bu kamu yararına kullanılmadı.

*Rekabet ortamı sağlanmadan, çoğunluk sağlanmadan, saydam yapılmadan 2 firmanın teklifiyle ihale sonuçlandı.

*Ve bu netice Elazığ’ı hiçbir şekilde mutlu etmedi. Sadece mevzuyu takip eden bir derneğin ihalenin iptali için yapmış olduğu müracaat sonrasında ihale iptal edildi.

*İhalenin iptal edilmesinden son aşama memnun kaldık. Şimdi Maden ihalesini saydam bir halde yapılması için savaşım edeceğiz.

*Elazığ’ın Maden ilçemizin lehine olacak bir halde netice almak için süreci iyi değerlendirerek Maden ilçemizi tekrardan eski günlerine geri döndürmek için savaşım edeceğiz.

“AK PARTİLİYİM BİR DAHA OYUMU VERMEYECEĞİM”

CHP’li Erol, Bizi bunlardan kurtarın eski bir Ak Partiliyim fakat tekrar oyumu vermeyeceğim. Kurtarın bizi bunlardan’ diyen vatandaşa, Kurtaracağız Türkiye’nin güzel günlerine azca kaldı hep beraber başaracağız diyerek yanıt verdi.

“DÖRT GÖZLE SEÇİMİ BEKLİYORUZ”

Erol’un ziyaret etmiş olduğu bir kahvehanedeki vatandaşlardan biri ise yaşam pahalılığından yakınarak, “ Neyin iyileştirmesini yapacaklar, 3 bin lirayı ne yapacaksın da iyileştireceksin? Yüzde yüz versen 6 bin lira ediyor 6 bin liraya gelsin yaşasınlar.3 bin 500 liraya iyi mi Türkiye’de geçim olacak? Yaşam pahalılığı bizi kasıp kavuruyor Bir öğrenci okutsan, İstanbul’a göndersen 500 lira. Çocuğum üniversiteyi bitirmiş, 25-26 yaşlarında. Kaç lira ona harçlık vereceksin ki yönetim edecek. Hepsini versen gene çocuğa yetmiyor. Dört gözle seçimi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.