AKP’li Turan: Bize ‘kaçacak’ diyen kim varsa bu memleketi terk etti

Biga ilçesi Çavuşköy Mahallesinde yeni meydana getirilen İmam Evi ve Kuran Kursu Binası açılışı törenle gerçekleşti. Açılışa AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Vali Yardımcısı ve İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder ile oldukça sayıda davetli katıldı. Saygı duruşunun arkasından İstiklal Marşı okundu. Kuran-ı Kerim tilaveti arkasından açılış konuşmaları yapılmış oldu.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, şu şekilde konuştu:

* Bizim küçüklüğümüzde, düştüğümüzde babamız elimizden meblağ kaldırırdı. Bu kolay bir işti. Üzülürdük, korkardık fakat yere düşüp kalkmak kolaydı. Fakat bugünün teknolojisinde yanlış yayınlar, hatalı bilgiler, gençlerin geleceğini körelten yaklaşımlar en büyük riskimiz.

* Evlatların düşüp de kalktığı değil, düşmeden yol yürümek zorunda olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Annelerin, babaların eğitimcilerimizin, STKlarımızın oldukça duyarlı davranması lazım.

* O yüzden bazen vatanımızda de inkıtaya uğrasa da, bazen kapatılsa da, 28 Şubatlar, darbeler geçse de Kuran kurslarımız bu bölgenin bir gerçeği. İnsanımızın tarihiyle, medeniyetiyle, kökleriyle kopmaması lazım. Kuran-ı Kerim öğrenmekten daha kıymetli bir şey olabilir mi?

BİZE KAÇAÇAK DİYEN KİM VARSA BU MEMLEKETİ TERK ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun iddialarına da cevap veren AKPli Turan, sözlerine şu şekilde devam etti:

* Bugün 27 Mayıs, tarihin karanlık günlerinden bir tanesi. Rahmetli Menderesin, hemşehrimiz Fatin Rüştü Zorlunun, Hasan Polatkanın idamına neden olan, demokrasimize ara verildiği karanlık bir günün 62nci yıl dönümü. Tanrı tekrar bu memlekete bu şekilde acılar yaşatmasın. Tekrar demokrasimizin intikaya uğramış olduğu süreçler yaşatmasın.

* Birileri o günlere özeniyor olabilir. Birileri o günlerde meydana getirilen yanlışları tekrar yapma iddiasında olabilir. Birileri bu memleketin evlatlarına, bu memleketin değerlerini dünyanın dört tarafına haykıran, yurt, bina, kurs inşa eden insanlara kaçacaklar diye kara çalma atabilir.

* Ne olursa olsun, biz burada doğduk, burada öleceğiz. Bizlere kaçacak diyen kim var ise bu memleketi terk etti esasen. Demirden korkan trene binmez derler. Bizim korkumuz yok.

* 27 Mayısta yaptıkları şeklinde Menderesi iftirayla, yalanla, hakaretle idam edenler o yağlı urganın parasını evlatlarından aldılar. Bundan daha ötesi var mı ? Bu memlekete, bu millete güveniyoruz. Şairin söylediği şeklinde Toparlanın, gitmiyoruz, buradayız kardeşim. Yolumuza devam edeceğiz. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir