AKP’li tabip odası başkanı, partisinden istifa etti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Hanımefendiler Günü dolayısıyla Külliye’de hanım muhtarlarla bir araya gelmiş olduğu görüşmede yurt dışına giden hekimleri eleştirerek “Varsın gidiyorlarsa gitsinler, biz de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın ifadelerine Türk Tabipleri Birliği’nin yanı sıra birçok tabip ve siyasal isim tepki göstermişti.

AKP’Lİ TABİP ODASI BAŞKANI PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Yaşanmış olan gelişmelerin peşinden AKP üyesi olan Konya Doktor Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin de partisinden çekilme etti.

Çetin, AKP Konya Selçuklu İlçe Başkanlığına verdiği çekilme dilekçesinde Erdoğan’ın açıklamalarının hekimleri itibarsızlaştırdığını ve sağlıkta sertliği artıracağı ifadelerine yer verdi.

“BİZ HEKİMLERİ DERİN ÜZDÜ”

Konya Doktor Odası Başkanı Eyüp Çetin çekilme dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

*Sayın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımızın dün külliyede yapmış olduğu hekimlik mesleğinin itibarsızlaştırmaya dönük konuşma birçok problemi olan hekimlerin yalnız tutara indirerek halkın önüne atılması sağlıkta sertliği artıracağı düşüncesindeyim.

*Partinizin üyesi olarak ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın düşüncesinden ‘Kent hastanelerimizin içinde profesör ve uzman eğer olmazsa olmasın asistanlarla götürürüz’ mantığına evrilerek kıdem, data ve ilme verilen değerin en yetkili ağızdan sıfırlanması biz hekimleri derinden üzmüştür.

*Konya Doktor Odası Başkanı olarak bu talihsiz konuşma sebebi ile üyesi bulunduğum partinizden çekilme ediyorum. Gereğinin yapılmasını rica ederim.


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir