AKP’li belediyeden AKP’li damada ihale üstüne ihale

14 Ocak’ta gerçekleşen ihale, birkaç şirket çağrı edilerek yapılırken iki teklif geçerli sayıldı. İhaleyi, 1 milyon 950 bin 616 TL’ye A Z Reklam şirketi kazanmıştır.

Şirket, 18 Mart’a kadar Fatih ilçe sınırları içindeki kültür, sanat organizasyonlarını üstlendi.

29 Mart’ta gerçekleşen ihalede ise iki şirket geçerli teklif verirken, ihaleyi 11 milyon 942 bin TL’ye Kültür Sanat Matbaa ve Reklamcılık şirketi kazanmıştır.

Şirket, 18 Nisan’dan itibaren yıl sonuna kadar Fatih Belediyesi’ne bağlı kültür merkezlerinde sergi, söyleşi, festival, kurslar düzenleyecek.

İKİ ŞİRKET İLİŞKİLİ

İki şirkette tanıdık firmalar. Kültür Sanat Matbaa ve Reklamcılık şirketinin sahibi Yusuf Harmanşa, öteki ihaleyi alan A Z Reklam şirketinin eski ortağı. 11 milyon 942 bin TL’lik ihale alan firmanın sermayesi 2 milyon 600 bin TL.

2018 öncesinde ise sermayesi 1 milyon TL’ydi. Şirket daha ilkin de Kağıthane Belediyesi’nden 800 bin TL’ye yakın ihale kazanmıştı.

İhaleyi alan öteki şirket A Z Reklam şirketinin şimdiki sahibi ise Fatih Bolcan. Bolcan, Eski AKP Milletvekili Mustafa Baş’ın damadı. Bununla birlikte Eminönü Belediyesi Eski Hususi Kalem Müdürü.

MİLYONLARCA LİRALIK İHALELER AYNI ŞİRKETE GİTTİ

AKP’li Bolcan’ın şirketi, 10 Ocak’ta Kağıthane Belediyesinden almış olduğu 7 milyon 189 bin TL’lik ihale ile gündeme gelmişti.

Beykoz Belediyesinden de üç aylık iş için 6.1 milyon TL’lik ihale almıştı.

Gene Kağıthane Belediyesinin düzenlemiş olduğu seyahat organizasyonu ihalesi de 3,5 milyon TL’ye Bolcan’a gitmişti.

Bolcan’ın şirketi, AKP’li belediyelerden son 10 yılda 100 milyon TL’nin üstünde ihale aldı. Fatih Belediyesinden de 15in üstünde ihale aldı.

Bolcan, 2014 mahalli seçimlerinde AKP’den Başakşehir Belediye Başkan aday talibi olmuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.