AKP’li başkan, şiiri okudu, vatandaş isyan etti

Nureddin Nebati’nin bakanlık koltuğuna oturduktan sonrasında ilk kez gittiği memleketi Viranşehir’de kurulan ve SÖZCÜ’nün ‘Elhamdülillah Sofrası’ başlığıyla manşetine taşımış olduğu yer sofrasından sonrasında, bu kez de aynı ilçedeki miting esnasında çekilen bir görüntü toplumsal medyaya mevzu oldu.

AKP’li bir kullanıcının çekerek toplumsal medya hesabı TİKTOK’ta paylaşmış olduğu görüntüde, Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den ilkin kürsüye çıkan Şanlıurfa’nın AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilkin Mehmet Sadık Alican’ın ‘Ben Urfayım’ şiirinden dörtlükler okuduktan sonrasında, Viranşehir’e yaptıkları hizmetleri anlatmaya başladı.

Bu sırada bir yurttaş, “Çocuklarımız okula gidemiyor. Yol yok, yol. Gelme köyümüze. 3 senedir çocuklarımız okula gidemiyor” diye bağırdı.

BAKAN VE BAŞKAN EYÜP SABRI İSTEDİ

Başkan Zeynel Abidin Beyazgül’e tepkisini dile getiren köylünün ilçeye bağlı Germen Köyü’nde oturmuş olduğu, mitinge katılan katılan AKP’li genç bir kullanıcı tarafınca TİKTOK hesabında yayınlandığı bu görüntüyü kendi toplumsal medya hesabından alıntılayan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Şanlıurfa’da Bakan Nebati ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül sahnede ‘Eyüp Sabrını tavsiye ederken, vatandaşın isyanı: Yok yok, çocuklarımız okula gidemiyor” yorumu yapmış oldu.

VATANDAŞIN SABRI TAŞTI 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün, kürsüden okumuş olduğu Hazreti Eyyüpün sabrına işaret edilen sadece yapılmayan yol sebebiyle vatandaşın isyanına neden olan şiiri şu şekilde:

Ben Urfa’yım.

İbrahim eliyle yüreklere dokunmuşum

Ateşler içinde, gül bahçesi olmuşum

Eyüp olup, çilelerle sınanmışım

Çalmamışım namert kapısını

Kendi ateşimle kavrulmuşum

Ben Urfa’yım, Viranşehirim

Bakmayın ismimin viran kalmış

Bende ne cevherler saklı kalmış

Ben Urfa’yım, Arabım, Türküm, Kürdüm

Dünya ile kardeşim

Aramayın boşuna, cihanda yoktur eşim.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.