AKP’li Ali İhsan Yavuz’dan seçim açıklaması

AKP Seçim İşleri Başkanlığı Kütahya İl İstişare Toplantısı, Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti.

Toplantının basına açık olan kısmında konuşan Yavuz, 2023 seçimlerine odaklanmaları gerektiğine vurgu yapmış oldu. Yavuz, şu ifadeleri kullandı;

*Bizim oldukça işimiz var. Biz CHP benzer biçimde bir parti değiliz. Bakın onların uğraştığı işlere. Onlar neyin peşine düşmüş fark ediyor musunuz? Masayı iyi mi kuracaklar? Türkiye’yi tekrardan iyi mi o eski krizli, kaoslu, kargaşalı günlere çevirecekler.

*Onun için uğraş veriyorlar. Parlamenter sistem düşsel kuruyorlar. Kısaca asla kimse iyi mi olur da biz bu sistemi tıkır tıkır işletiriz demiyor. Kimler Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak? 11-12 milletvekiline bakanlık teklif edildi. Bir hükümet yıkıldı, bir hükümet yapılmış oldu.

12 MİLLETVEKİLİNE BAKANLIK TEKLİF EDİLDİ

*Bir hükümeti yıkmak için 12 tane milletvekiline bakanlık teklif edildi. Manipülasyona, krizlere, kaosa, kargaşaya uygun bir parlamenter sistem özlemiyle yanıp tutuşuyorlar. Biz bunu yapamayız, bizim derdimiz bu olması imkansız.

*Biz bizim aleyhimize bile olsa Cumhurbaşkanlığı kısaca Başkanlık Sistemi Türkiye’nin hayrına ise o olacak. Yeter ki AK Partinin aleyhine olsun, Türkiye’nin lehine olsun. Türkiye salgın sürecinde hasar aldı.

NE DEMEK İSTİYORUM?

*Doğru, fakat dünyada almayan ülke yok. Fakat minimum hasar alan ülkenin adıdır Türkiye ve başındaki önder de bu süreçten en süratli çıkacak en süratli toparlanacak ve oldukça daha büyük işlere imza atacak olan ülkenin adıdır Türkiye.

*Ne demek isterim? Hasar var, doğru fakat bu yaraları saracak bir Cumhurbaşkanımız var ve o şekilde bir ışık var ki ufukta 2023’te bizim doğalgazımız sisteme bağlanacak.

2023TE KENDİ GAZIMIZI BAĞLAYACAĞIZ

*Avrupa Rus gazı kesildiğinde ne yapacağım diye kara kara düşünürken, biz kendi gazımızı 2023’de Tanrı’ın izniyle sisteme bağlayacağız.

*Gene insansız hava aracı İHA’lar SİHA’lar insansız muharebe aracında belli noktalara çoktan gelmiş olacağız. İhracat rekorları kırdık. Daha oldukça üretime dayalı bir anlayış içinde daha bir çok olacak.

*Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan’la beraber ve hep beraber oldukça daha iyiye oldukça daha güzellikler yaşayacağız. Türkiye’yi dünyanın en çağıl ülkesi haline getirebilirdik. Fakat Ayasofya açılmamış olabilirdi.

*Özgürlük anlamında prangalar hala takılı devam ediyor olabilirdik. Başörtüsü problemi çözüldü, Ayasofya açıldı, terör bitti, Tanrı’ın izniyle can çekişiyor. FETÖ’den kurtulduk. İhracat rekorları kırıyoruz.

*Devasa yatırımlar gerçekleştirdik. Havaalanları, üniversiteler, yollar, hastaneler, köprüler ve eğitim alanları benzer biçimde. Hem maddi, hem öteki özgürlükler anlamında oldukça büyük mesafeler kat ettik. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.