AKP’den Süleyman Soylu açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, toplumsal medya hesabından ülke gündeminde yaşanmış olan gelişmelerle ilgili bazı açıklamalar yapmış oldu.

Açıklamasında Türkiye’nin zamanı ve büyük diplomatik atılımlara imza attığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fazlaca kapsamlı ve stratejik bir sulh diplomasisine liderlik ettiğini vurgulayan Sözcü Çelik, “Türkiye bölge ülkeleriyle stratejik dış siyaset açılımlarını yürütürken Türkiye’yi içine kapatmaya dönük dizgesel provokasyonlar üretilmektedir. Bu zamanda devletimizde gerilim meydana getirmeye dönük tüm bu provokatif çabalar fena niyetlidir” dedi.

AÇIK PROVOKASYONDUR”

AKP’nin nefret siyasetine karşı durmaya devam edeceğinin altını çizen Sözcü Çelik, kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmenin demokrasiyi zehirlediğini hatırlatarak şunları kaydetti:

*Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen kara çalma kampanyaları açık provokasyondur.

*AK Parti bu provokasyonlara bugüne dek geçit vermediği benzer biçimde bugünden sonrasında de geçit vermeyecektir. Siyasette herhangi bir politikayı eleştirmek demokratik bir haktır. Sadece kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek demokrasimizi zehirlemektir.

*Avrupa’nın ırkçı aşırı sağının dilini Türk siyasetine taşıma gayretleri ulusal bir politika değildir. Aziz milletimiz yabancı operasyonların elverişli zemini olan nefret siyasetlerinin farkındadır.

*Devletimiz, ulusal çıkarlarımızı hedef alan saldırıları boşa çıkartacak kudret ve kararlılıktadır. AK Parti, nefret siyasetine karşı durmaya devam edecektir. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.