AKP’den Canan Kaftancıoğlu açıklaması: Hukukçular tartışsın

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 3 davadan almış olduğu cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu.

Kaftancıoğlu’nun toplumsal medya paylaşımları sebebiyle ”kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret”, ”Türkiye Cumhuriyeti Devletini açıkca aşağılamak” ve ”Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlarından verilen cezaları onandı.

AKPLİ ÇELİK: KABİNEMİZİ HEDEF GÖSTERECEK ŞEKLE SOKUYORLAR

Kararla ilgili izahat meydana getiren AKP Sözcüsü Ömer Çelik, şunları söylemiş oldu:

* Dosyanın içini ne ben bilirim, ne CHPnin siyasetçileri. Daha karar yayınlanır yayınlanmaz, toplumsal medyadan tuttular, Cumhurbaşkanımızı, hükümetimizi, partimizi suçlamaya başladılar.

* Bu sorun, dosyanın içini ben bilmediğim şeklinde kendilerinin de bilmediği bir sorun. Hukukçular çıksın görüşlerini söylesinler.

* Bazıları yargı kararını beğenir, bazıları beğenmez. Şöyleki bir adete döndü iş. Nerede bir yargı sonucu çıksa derhal bunu Cumhurbaşkanımızı, AK Partiyi, Cumhur İttifakını hedef gösterecek, kabinemizi hedef gösterecek şekle sokuyorlar. Mantıksız bir şey.

* Sonunda ilk okuduğuma bakılırsa bazı davalarla ilgili verilen sonucu Yargıtay bozmuş, diğerlerini de onamış.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.