AKP’de BAE depremi: Cahit Özkan görevden alındı

Geçtiğimiz hafta “BAE teslim oldu” diyerek büyük krize yol açan AKP’li Özkan’ın sözleri pahalıya mâl oldu.

Özkan’ın görevinden alındığı Grup Başkanı İsmet Yılmaz tarafınca bildiri edildi. Yılmaz, Özkan’dan boşalan koltuğa Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un geldiğini gene telefonla arayarak bildirdi.

Tunç, SÖZCÜ’nün sorusu üstüne “Şu anda bir cenaze namazındayım, Grup Başkanımız İsmet bey arayarak bildiri etti. Hayırlı olsun” demekle yetindi.

Özkan’la ilgili görevden alma sonucu AKP MYK toplantısında kararlaştırıldı. Toplantı bitiminde de vazife değişikliği bildiri edildi.

“YAHU BENİM ÇIKARIM NEYİ GEREKTİRİYORSA…”

YouTube’da Armağan Çağlayanın programına konuk olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hakkında açıklamalar yapmıştı.

Cahit Özkan, şunları söylemişti:

* “15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız ihtiyaç duyulan sual şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Ikimiz de inanıyoruz. O vakit siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile birlikte ilişki kurmamızı istediniz?

* Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi bizlere ‘Niye Birleşik Arap Emirliklerini dışlıyorsunuz?’ dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek internasyonal süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye internasyonal toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…

“BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ TESLİM OLDU”

* Benim şöyleki bakmam lazım, kim bilir Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiyeye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiyenin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiyeye dayanmadan, Türkiye ile beraber yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o vakit Birleşik Arap Emirlikleri -ben bu şekilde okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını internasyonal cemiyet kabul etti.”

ÖMER ÇELİK: PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMIYOR

Cahit Özkan’ın geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen bu açıklamalarına, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten 15 Mayıs günü eleştiri gelmişti. Çelik, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Grup Başkanvekilimiz Sn. Cahit Özkanın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyanın ortak iradesiyle karşılıklı itimat ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir” ifadelerini kullanmıştı.

SIKI DOSTLAR ARASINA KİMSE GİREMEZ

Ömer Çelik’in bu eleştirilerinin peşinden geçtiğimiz salı günü Özkan, Çelik ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak “Sıkı dostlar arasına kimse giremez” demişti.

ERDOĞAN İLE FOTOĞRAFINI PAYLAŞMIŞTI

Cahit Özkan sonrasında da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile fotoğrafını paylaşmıştı.


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.