AKP ilçe başkanı, öğretmenevi ve milli eğitim müdürlüğünü bastı

Vaka geçen çarşamba günü Konya’nın Emirgazi ilçesinde yaşandı. İddiaya gore AKP Emirgazi İlçe Başkanı Uğur Çanakçı, Emirgazi Öğretmenevi’ne gelmiş olarak yakınlarına imtiyaz tanımayan Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’i ziyaret etti. İkilinin bir süre görüşmesinin arkasından AKP İlçe Başkanı Çanakçı, Müdür Bilsin’e hakaret ve tehditler savurdu.

Sonrasında dışarıya çıkan AKP’li Çanakçı, Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’i yanına alarak Emirgazi İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne gitti. İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Kaymak’ın ilçedeki okul müdürleriyle toplantı yapmasını umursamayarak zorla içeri giren AKP’li Çanakçı burada da hakaret ve tehditlere devam etti.

O GÖRÜNTÜLERE SÖZCÜ ULAŞTI

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, vakayla ilgili görüntüleri SÖZCÜ’yle paylaştı. Görüntülerde saat 11.15 sıralarında telefonla konuşarak Öğretmenevine gelen AKP’li Çanakçı, Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’in odasına yöneliyor.

Bir süre içerde kalan Uğur Çanakçı’nın yanında Ahmet Bilsin’le beraber dışarı çıkmış olduğu görülüyor. AKP’li Çanakçı’nın koridorda bir süre konuşmuş olduğu Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’e sık sık parmak sallayarak dışarı çıkmış olduğu da görüntülere yansıyor.

BUNDAN BÖYLE BENİM EMRİMDE ÇALIŞACAKSIN

Yaşanmış olan vakayla ilgili konuşan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, şunları söylemiş oldu:

AKP İlçe Başkanı Uğur Çanakçı geçtiğimiz Çarşamba günü Öğretmenevine giderek burada müdürle görüşüyor. Vakayla ilgili edindiğimiz bilgilere gore, Çanakçı, görüşmede öğretmenevinde görevli D.P’yi niçin işten kovmadığını,  başka yere görevlendirilen A.S’ye niçin torpil yapmadığını belirterek, serzenişte bulunuyor.

BUNU UNUTMAYACAKSIN

Bunun üstüne sesleri duyan bazı personelde koridora çıkıyor. AKP’li Çanakçı sonrasında müdür beye parmak sallayarak, ‘Bundan bu şekilde benim emrimde çalışacaksın, politika en büyük güç bunu unutmayacaksın. Hepinizi esas duruşta bekleteceğim’ şeklinde tehditler savuruyor.

“İLÇE MİLLİ EĞİTİMDE DE TERÖR ESTİRDİ”

AKP İlçe Başkanı Uğur Çanakçı’yı Öğretmenevi Müdürü Ahmet Bilsin’i aracına zorla bindirerek İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne götürdüğünü ve orada da hakaretlere devam ettiğini kaydeden Yokuş, “ AKP İlçe Başkanı Öğretmenevi Müdürü’nü zorla aracına bindirdikten sonrasında İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne gelmiş olarak burada da terör estiriyor. AKP’li Çanakçı’nın İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne girmiş olduğu sırada İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Kaymak ve bazı okul müdürlerinin görüşmede olmasına karşın içeriye zorla giriyor ve burada da hakaretlerine devam ediyor” ifadelerini kullandı.

MEMURLARIMIZ AKP’NİN TEHDİT VE BASKISI ALTINDA

Her iki müdüründe AKP’li Çanakçı hakkında kabahat duyurusunda bulunduğunu ifade eden Yokuş, “Vaka şu an adli mercilere yansımış durumda. Müdürlerin ikisi de olayın arkasından AKP’li Çanakçı hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. Bu vaka ülkemizin iyi mi bir parti devleti haline geldiğinin net bir göstergesidir. Memurlarımız AKP’nin tehdit ve baskısı altında. Bu ceberrüt eşkıya düzenine son vereceğiz.  Olayın yakın takip edeni olacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.