Akaryakıt zammı PTT yönetimini etkilemiyor

Her bir vasıta bugünkü fiyatlarla 67 bin lira akaryakıt harcayacak. PTT Daire Başkanları için senelik 3 bin litre, PTT Başmüdürleri için de senelik 2 bin 500 litre akaryakıt kullanım hakkı belirlendi. Bu haktan toplam makam sahibinin 49 aracı faydalanıyor.

İSRAF ENGELLENMELİ

CHP’li Atila Sertel “Sayıştay makam araçlarının hafta sonu ve bayram tatillerinde de kullanılıyor olabileceğini belirterek, bunun yönetici maaşlarından vergilendirilmesini istedi’’ dedi ve ekledi: “Son zamlarla beraber PTT’de üst düzey bir yöneticinin senelik akaryakıt tüketim bedeli 70 bin liraya yaklaşıyor. Zamların arkasından vatandaşlar otomobillerine bile binemeyip, depolarını dolduramıyor. PTT üst yönetimi ise kontrolsüz şekilde akaryakıt harcıyor. PTT başta olmak suretiyle tüm kamu kurumlarındaki araçlarda takip sistemi mecburi olmalı ve yakıt israfının önüne geçilmeli.”

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.