Adana’da termometreler 43 dereceyi gösterdi

Adana’da şehir merkezinde termometreler 43 dereceyi gösterdi. Vatandaşlar parklara giderek ağaç gölgelerinde zaman geçirdi.

Adana’da termometreler 43 dereceyi gösterdi

Mayıs ayının son gününde Adana’da hava sıcaklığı öğle saatlerinde 43 dereceyi görmüş oldu. Sıcak hava dalgası ve nemin de etkisiyle hissedilen ısı arttı. Adanalılar park ve yeşil alanlara akın etti. Çocuklar da parklarda eğlendi. Gençler, çimenlere oturup söyleşi ederek zaman geçirdi.

Seyhan ilçesindeki Mustafa Kemal Atatürk Parkında dostlarıyla oturmaya gelen emekli Sait Arslan, sıcak havaları oldukça sevdiğini belirtti. Güneşin kendisini zinde tuttuğunu özetleyen Arslan, “Adana’ya bu sıcak gelmeseydi millet hep hasta olurdu. Hastalandığımda evimin damına çıkıyorum ve otuz dakika güneşin altında uzanıyorum. Çelik benzer biçimde oluyorum. Adanalılar olarak sıcağa alışmışız. Güneşe ateş edenler ise günah işliyorlar. Bu sıcak insanı iyileştirir. Tanrı, sıcaklığı Adana’da noksan etmesin. Soğuk bizlere gelmiyor” diye konuştu.

‘KLİMALI YERLERDE SERİNLİYORUM’

Ağaç gölgesinde oturan talebe Nisa Çülhan ise sıcaklardan bunaldığını vurgulayarak, “Bir yerden bir yere giderken yolda klimalı marketlere girip serinlemeye çalışıyorum. Burada yaşamayanlar bu sıcağı anlayamaz. Ağustos ayı iyi mi olacak düşünemiyorum” dedi. (DHA)

İstanbul'da Pazar günü Mayıs ayı sıcaklık rekoru kırıldı İlginizi Çekebilir İstanbul’da Pazar günü Mayıs ayı ısı üstün derecesi egale edildi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir