Açığa alınan müftüye ödül gibi tayin, yemekli plaketli veda

Erzurum Merkez Plandöken ilçesindeki Hacı Bahattin Evgi Yatılı Kuran Kursunda yaşanmış olan saldırı ve işkence sonrası, Diyanet İşleri Başkanlığının görevlendirdiği müfettişin raporu sonrası, daha ilkin açığa alınan 7 şahıs görevlerine iade edilmişti. Erzurum Valisi Okay Memiş ise tekrardan soruşturma istemiş, daha ilkin görevlerine iade edilen Kuran kursu çalışanları ile Palandöken Müftüsü Abdülhalim Acar açığa alınmıştı.

Abdülhalim Acarın Anakara İl Müftü Yardımcısı olarak atandığı öğrenildi. Acar, tayinini Erzurumda kendisi için organize edilen veda yemeğinde yapmış olduğu teşekkür konuşmasında deklare etti.

AZİZ MİLLETİN HİZMETİNE ANKARADA DEVAM EDECEĞİM

Acar, konuşmasında, Aranızdan ayrıldığım için üzgünüm, sadece ümmetin umudu olmuş bu şerefli ve aziz milletimizin hizmetinde olmaya, Ankara İl Müftülüğünde İl Müftü yardımcısı olarak devam edeceğim için de Rabbime hamd ediyorum, beni bu göreve uygun gören Başkanlığımız yetkililerine teşekkür ediyorum, Tanrı onlardan razı olsun. Kardeşlerim benden yana bir hakkım var ise helal olsun, sizler de haklarınızı lütfen helal ediniz dedi.

MÜFTÜ YARDIMCILARI VE TÜM PERSONEL KATILDI

Palandöken İlçe Müftülüğü tarafınca düzenlenen veda yemeğinin görüntüleri, müftülüğün resmi toplumsal medya hesaplarında yayınladı. Başarılarından dolayı Müftü Acara plaket de verilen yemeğe, Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman, İl Müftü Vekili Cahit Küçükyıldız, İl Müftü yardımcıları Akıllı Kaya ve Müseffa Akbulut, Yakutiye ve Aziziye İlçe Müftüleri Selim Şahin, Ebubekir Bayrak, Din Görevlileri Dernek Başkanı Emrullah Kaçar, Diyanet-Sen İl Başkanı Nurullah Ardahanlı, Diva-Sen İl Başkanı Yusuf Karataş bazı STK temsilcileri ile Palandöken İlçe Müftülüğü çalışanları, imam hatip, müezzin kayyım ve Kuran kursu öğreticileri katıldı.

BELLETMENE CİNSEL İSTİSMAR TUTUKLAMASI

Öte taraftan Erzurumda Yakutiye ilçesine bağlı Güzelova mahallesinde de gene Diyanet’e bağlı bir Kuran kursunda yaşları 13-14 olan üç çocuğa cinsel istirmarda bulunulduğu ileri sürüldü. İddiaya bakılırsa, geçtiğimiz Mart ayında meydana gelen vakada F.C. (23) adlı belletmen, M.Y.Ü (13), Y.K. (13) ve E.K. (14) adlı küçüklere cinsel istismarda bulunmuş oldu. Kişi ailelerin şikayeti üstüne tutuklanıp cezaevine gönderildi. Mevzuyla ilgili ilgili olarak herhangi bir izahat yapılmadı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir