ABD’ye ait askeri uçak Norveç’te düştü

Norveç Ortak Kurtarma Koordinasyon Merkezleri (JRCC) tarafınca meydana getirilen açıklamada, ABD Deniz Piyadelerine ilişkin V-22 Osprey tipi askeri uçağın, NATOnun Soğuk Müdahale 2022 (Cold Response 2022) adlı Norveçteki askeri tatbikatına katılmış olduğu sırada mahalli saatle 18.26 sularında Norveçin kuzeyine düşmüş olduğu ifade edildi.

Düşen uçakta 4 kişinin bulunduğunu belirten JRCC, uçağın bir eğitim tatbikatında bulunduğunu ve düzgüsel şartlarda mahalli 18.00 sularında iniş yapmasının icap ettiğini kaydetti. Bölgede hava koşullarının fena bulunduğunu ve daha da kötüleştiğini belirten JRCC, Tayyare yere çakıldı ifadelerini kullandı. Düşen uçakta bulunan yolcuların durumunun hemen hemen bilinmediğini aktaran JRCC, bir kurtarma helikopteri ve bir Norveç askeri Orion uçağının bölgede havadan arama ve bulgu emek harcamaları yürüttüğünü ve uçağa ilişkin bulguların bulunduğunu kaydetti. JRCC, Acil durum sinyali alındıktan sonrasında onu bulduk. Fena hava şartları sebebiyle aşağı inemiyoruz. Polis ve kurtarma ekipleri karadan aşama kaydediyor dedi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir