AB’den Ukrayna’ya 220 milyon dolar insani yardım

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Avrupa Birliği (AB) Ukrayna’ya yönelik yeni bir insani yardım sonucu deklare etti. AB tarafınca meydana getirilen açıklamada, ülkede yükselen insani kriz sebebiyle Ukrayna’ya 220 milyon dolar (205 milyon euro) daha yardım yapılacağı duyuruldu.

Avrupa Birliği (AB) Bütçe ve İnsan Kaynakları, İnsani Yardım ve Kriz Yönetimi Sözcüsü Balazs Ujvari ise yapmış olduğu açıklamada, “AB, bu harbe tepki olarak toplam 348 milyon euro insani yardım sonucu aldı. Bunun 13 milyonu Ukraynalılara destekleri sebebiyle Moldova’ya ayrıldı” dedi.

Ek olarak AB tarafınca meydana getirilen açıklamada, harp sebebiyle ülkelerinden kaçan Ukraynalılara ruh sağlığı ve psiko-sosyal destek sağlanması için Internasyonal Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu ile 7 milyon euro değerinde bir antak kalma imzalandığı açıklandı.

AB son olarak geçtiğimiz Nisan ayında Ukrayna’ya 50 milyon euro insani yardım göndermişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.