AB’de uçuşlarda maske zorunluluğu sona eriyor

Uçuşlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve Avrupa Hastalık Önleme ve Denetim Merkezi (ECDC) yetkilileri Çarşamba günü bir izahat yaparak duyurdu.

EASA Başkanı Patrick Ky, maskelerle ilgili alınan kararın, Avrupa genelinde ulusal makamların toplu taşıma araçlarıyla ilgili güncel uygulamalarıyla bağdaştığını söylemiş oldu.

İtalya, Fransa ve öteki AB ülkeleri corona virüsü pandemisi sebebiyle aldıkları önlemlerin oldukça mühim bir kısmını iptal etti. Almanyada ise toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu hala geçerli.

Havayolu şirketlerine, uçuşun gerçekleştiği ülkenin toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu bulunması halinde yolcuların maske takmalarını sağlamaları tavsiye edildi.

ECDC Direktörü Andrea Ammon da, maske zorunluluğunun iptal edilmesine rağmen toplumsal mesafeye dikkat edilmesi ve bulaşmanın önlenmesi için sık sık ellerin yıkanması icap ettiğini söylemiş oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir