ABD’den nükleer silah açıklaması – Son dakika dünya haberleri – Sözcü

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya’nın caydırıcı güçlerini yüksek alarma geçirmesinin arkasından ABD’nin kendini korumak için çaba sarfetmek için kafi beceri ve kapasiteye haiz bulunduğunu, nükleer alarm seviyelerini değiştirmediğini söylemiş oldu.

ABD’den nükleer silah açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki bugün yapmış olduğu açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkesinin nükleer silahları da içeren caydırıcı güçlerini yüksek alarma geçirmesinin arkasından Biden yönetiminin gerilimi azaltmak istediğini söyleyerek, ABD’nin kendini korumak için çaba sarfetmek için kafi beceri ve kapasiteye haiz bulunduğunu, nükleer alarm seviyelerini değiştirmediğini deklare etti.

Psaki, “Kendi değerlendirmemizi değiştirmedik, sadece Rusya’nın tehditlerini kullanma mevzusunda da fazlaca net olmamız gerekiyor. Şu anda yapmak istediğimiz tek şey gerilimi azaltmak” dedi.

Rusya-Ukrayna savaşı! BM 'ürpertici bir gelişme' diye duyurdu İlginizi Çekebilir Rusya-Ukrayna savaşı! BM ‘ürpertici bir gelişme’ diye duyurdu Putin'den nükleer talimatı İlginizi Çekebilir Putin’den nükleer talimatı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir