ABD lisansı uzatmadı, Rusya temerrüdün eşiğinde

ABD’nin Rusya’nın ödeme lisansını uzatmamasının arkasından Rusya temerrüdün eşiğine geldi.

ABD lisansı uzatmadı, Rusya temerrüdün eşiğinde

ABD’nin, Rusya’nın devlet tahvilleri için döviz cinsinden borç ödemesine müsaade eden lisansı uzatmamasının arkasından Rusya zamanı bir temerrüdün eşiğine geldi.

ABD Gömü Bakanlığı bugün TSİ 07.01’de nihayetlenen ve Rusya’nın tahvilleri için döviz cinsinden borçlarının faiz ve vade ödemelerini yapmasına olanak tanıyan lisansı uzatmayacağını deklare etti.

Bu lisans yardımıyla Rusya daha ilkin devlet tahvilleri için döviz cinsinden borç ödemelerini yapabilmişti sadece bu lisansın uzatılmaması temerrüdü kaçınılmaz hale getiriyor.

2 MİLYAR DOLARLIK ÖDEME VAR

Rus internasyonal tahvillerinin ortalama 2 milyar dolarlık ödemesinin vadesi yıl sonundan ilkin geliyor.

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesinin arkasından Batı ülkelerinin devreye aldıkları yaptırımlar ve Moskova’nın almış olduğu karşı önlemler internasyonal para akışını zorlaştırdı sadece Rusya tahvil sahiplerine ödeme halletmeye devam etmek için ciddi çaba sarf etti.

Dolar bugün de yükselişte: Rezervlerdeki kayıp hızlandı İlginizi Çekebilir Dolar bugün de yükselişte: Rezervlerdeki yitik hızlandı LPG'ye zam geliyor İlginizi Çekebilir LPG’ye zam geliyor Ünlü yatırımcıdan korkutan tahmin: Uçak kazası izlemek gibi İlginizi Çekebilir Meşhur yatırımcıdan korkutan tahmin: Tayyare kazası seyretmek şeklinde

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir