ABD Başkanı Biden, dünya lideriyle Ukrayna’yı görüştü

ABD Başkanı Joe Biden, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İtalya Başbakanı Mario Draghi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüntülü görüşme gerçekleştirmiş oldu.

Beyaz Saray tarafınca meydana getirilen açıklamada, Biden ve dünya liderlerinin görüşmede, Ukraynaya güvenlik, ekonomik ve insani yardım sağlama mevzusundaki taahhütlerini yineledikleri aktarılarak, liderlerin Ukrayna halkıyla dayanışmalarını teyit ettikleri ve ülkedeki insani acıları kınadıkları açıklandı.

Beyaz Saray, liderlerin görüşmede ek olarak Rusya ile diplomatik ilişkileri ve Ukrayna’ya yönelik saldırılarından Rusyayı görevli tutmak için ciddi ekonomik maliyetleri ele aldığını aktararak, liderlerin görüşmelerine devam etme mevzusunda anlaştıklarını deklare etti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir