ABD Anayasa Mahkemesi’nin Halkbank’a verdiği başvuru süresi doldu

New York Cenup Bölgesi Federal Mahkemesi’nde devam eden Reza Zarrab davasında, sanık olarak yargılanan Halkbank’ın, davanın düşürülmesiyle ilgili ABD Anayasa Mahkemesi’ne yapmış olduğu başvurunun süresi bugün doldu.

HALKBANK ZAMAN İSTEMİŞTİ

Halkbank, 14 Ocak tarihinde ABD Anayasa Mahkemesi’ne yapmış olduğu başvuruda, bir alt mahkemenin sonucuna niçin itiraz ettiğiyle ilgili kapsamlı dilekçesini sunmak için daha çok zamana ihtiyacı bulunduğunu belirtmişti.

13 MAYISA KADAR ZAMAN VERMİŞTİ

ABD Anayasa Mahkemesinin uzatma sonucunda, Halkbankın bir alt mahkeme vasıtasıyla dosyalarının incelenmesi mevzusunda yapacağı müracaat süresinin Anayasa Mahkemesi Üyesi Hakim Sonia Sotomayor tarafınca incelendiğini, Halkbankın itirazıyla ilgili dosyasını en geç 13 Mayıs evveliyatına kadar verebileceği belirtilmişti. Kararda bu sürenin daha ilkin 31 Ocak zamanı olduğu da belirtilmişti.

VOA Türkçe’nin ulaşmış olduğu ABD Anayasa Mahkemesi Katipliği yetkilileri, müracaat tarihinin son gününde Halkbank’ın dilekçesini sunup sunmadığı mevzusunda informasyon vermedi. ABD Anayasa Mahkemesi kayıtlarında da Halkbank’ın dilekçesi mesai saatlerinin sonunda görülmedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir