AB, Suriyeliler için 1.56 milyar yardım topladı

Dünyanın 70 ülkesinin temsilcileri ve internasyonal kuruluşların katılmış olduğu yardım konferansında konuşan AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell:

Başkanlığını yürüttüğüm bağış konferansını başlatmak için 2022 takvim yılı için bir milyar avroyu duyuruyorum, bu da kümülatif katkımızı 1,5 milyarın üstüne çıkaracak. 2023 için Avrupa Birliği aynı mali desteği sağlayacak, doğrusu 1.56 milyar ifadelerini kullandı.

CÖMERT OLUN ÇAĞRISI

Konferansta katılımcılara daha çok eli açık olma çağrısı meydana getiren Borrell: Ukraynadaki harp sebebiyle Suriyeyi unutmamalıyız dedi. ABnin öncelik etmiş olduğu ve katkı yapmış olduğu Suriye halkı için destek konferansları bir anane haline geldi. AB daha ilkin de önderlik ederek toplamış olduğu bağışları, Suriyelilere kaldıkları ülkede ulaştırmak ve onların yaşam koşullarını iyileştirmek için kullanılmasını öngörüyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.