6’ıncı kattan düşerek hayatını kaybetmişti, aldatma iddiası

Vaka, Mayıs 2021de Kastamonu’nun İnönü Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa, M.K., M.K.nin babası A.K., M.K.nin eşi Y.K., M.K.nin çalışanı C.D. ile S.D. (28) adlı hanım içinde münakaşa çıktı.

Arbedeye dönüşen münakaşa esnasında 6’ıncı kattan merdiven boşluğuna S.D. (28) yaşamını yitirdi. S.D.nin ölümü ile ilgili tutuksuz yargılanan M.K., A.K., Y.K. ve C.D. hakim karşısına çıktı. Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan M.K., A.K., Y.K. ve C.D., avukatlar ve S.D.nin ailesi katıldı.

Duruşma sanıkların savunmalarının dinlenmesi ile başladı. Duruşmada sanıklar, M.K.nin eşi Y.K.yi S.D. ile aldattığı ve aynı evde yakalandıkları sırada S.D.nin pencereden düşerek yaşamını kaybettiğini iddia etti.

PENCEREN BAKINCA YÜZ ÜSTÜ DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRDÜM

Vakayla ilgili müdafa meydana getiren M.T., S.D. ile kahvaltı yapmak için olayın yaşandığı evde buluştuklarını söyleyerek,

“Sabah görüşmek için sözleştik. Saat 09.30 şeklinde buluşacaktık. Evin anahtarı S.D.’de vardı. Ben de bir süre sonrasında eve gittim ve zile basıp eve girdim. Birlikte sigara içtim. Beraber kahvaltı yapıyorduk. 15 dakika sonrasında zile basıldı. Kapıya bakınca çalışanımız C.D.’yi gördüm, o esnada babam aradı ve ben de açmadım.

Biz şaşırdık ve korkmuştuk. S.D. bana, sen kapıyı aç, ben de yatak odasına saklanayım dedi. Ben birazcık S.D.nin saklanması için bekledim . Saklanmasını beklerken bir tıkırtı duydum. Tam ne işe yaradığını anlayamadık. Kapıyı açınca eşim Y.K., o kız nerede, yakaladık seni dedi. Evi ararken bazanın altında çantasını ve montunu buldular.

Ben de heyecanlandım. Yatak odasından çıkmayınca ben de baktım. Pencereden dışarıya bakınca yüz üstü düştüğünü gördüm. Derhal aşağıya indim ve ambulans geldi. Düşmüş olduğu yer çukurdu. Sıhhat görevlileri ahşap merdiven ile aşağıya inemedi.

Merdivenden sesler geliyordu. Bunun üstüne itfaiyeyi aradık. Fakat ben itfaiyeyi beklemeden aşağıya indim. Sonrasında görevliler geldi, polis falan geldi. Bende oradan ayrıldım ve işyerine geçtim. İşyerindeyken polis beni aradı ve ifade vermeye gittim” dedi.

DÜŞTÜĞÜ YERE GİTTİM BAKAMADIM BİLE

Eşi M.K.nin kendisini aldattığından şüphelendiği için takip ettiğini ve olayın yaşandığı eve gittiğini söyleyen Y.K. ise

“M.K.’nin beni aldattığını tahmin ediyordum. Eve geç geliyordu. Gizli saklı işler yapıyordu. Vaka tarihinden bigün ilkin telefonunda buluşacaklarını gördüm. Ben aslına bakarsanız boşanmak için avukatlar ile görüşüyordum.

Boşanmak için avukatlar benden kanıt istiyordu. Bende elimde bir kanıt olsun diye takip edip suçüstü yakalamak istiyordum. Sabah evden çıkınca M.K.’yi takip etmeye başladım. Bir süre takibin arkasından sonrasında M.K.’nin hanımla buluşacağı evin önünde kayınpederimle buluştuk. Ben kapıyı açın diye bağırmaya başladım. Kapı açılınca M.K.’nin üstüne yürüdüm.

Evi aramaya başlayıp dolaplara baktım, bazanın altında hanıma ilişik çanta ve montu buldum. Bu ne diye yeniden M.K.’ye sormuş oldum. O esnada bir ses geldi. Ben onları ilk etapta kaçıyor zannettim. Bu yüzden çantayı da yanıma kanıt olarak alıp dışarıya çıktım.

Dışarıda dikenli tellerden atlayamayınca çantayı kayınpederime verdim. Sonrasında kadının düşmüş olduğu yere gittim, ben bakamadım bile. Kayınpederim, sen evlatların yanına eve git dedi. Ben de vaka yerinden ayrıldım” diye konuştu.

Y.K., yaşanmış olan olayın arkasından bir süre sonrasında M.K.’den boşanmak için dava açtığını kaydetti.

KIZIMIN YÜKSEKLİK KORKUSU VARDI

Duruşmada şüphelilerden şikayetçi bulunduğunu, en ağır şekilde cezalandırılmasını talep eden S.D.’nin babası İ.D. ise

“Benim kızım 1.60 uzunlukta 85 kilogram ağırlığında. Camdan atladı diyorlar fakat cama sığma ihtimali bile yok. Kızımın yükseklik korkusu vardı. Camdan aşağıya bile bakamaz. 50 santimetre yüksekliğe çıkıp atlayamaz. Bundan dolayı yükseklik korkusu vardı. Bırakın camdan aşağıya bakamaz bile.

Yer çekimi kanununda düşseydi bir yerinde patlama şeklinde bir durum olması lazımdı. Fakat gömleği bile yırtılmamıştı. Maden bu şekilde bir durum vardı, aldatma söz mevzusuydu, niçin bizlere haber verilmedi. Bizim niçin haberimiz olmadı. Bu planlı bir öldürme. Şikayetçiyim, cezalandırılmalarını isterim” şeklinde konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Şahit ve avukatları da dinleyen mahkeme heyeti, sanıklar M.K., Y.K., C.D. ve A.K.’nin tutuksuz yargılanmasına devam edilmesine ve vaka yerinde bulgu yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Duruşma esnasında sanık ve S.D.nin yakınları fenalık geçirirdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.