50 milyonluk vurgun davasında şirket yöneticisi tutuklandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde ortalama iki senedir vatandaşlardan para toplamış olduğu iddia edilen ve bu paraları yerli ve yabancılara kiralayarak yüksek kar oranı dağıtma sözü veren sadece hem karı oranı hem de ana paraları ödemediği iddia edilen bir emlak şirketinin yöneticilerine yönelik şikayetler üstüne Cuma günü 5 şahıs gözaltına alınmıştı.

Mağdurların kendilerinden aldıkları anaparaları geri iade etmeyen ve ortalama 7 aydır kar oranı dağıtmayan şirket yöneticileri hakkında kabahat duyurusunda bulunan mağdur sayısının ise 50’yi aştığı belirlendi.

Geçtiğimiz Cuma günü polis tarafınca gözaltına alınan şirket yöneticileri ve çalışanlarının içinde bulunmuş olduğu A.Y. ile beraber şirket çalışanları S.Y., N.Y., G.G., C.G. bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye gelişleri esnasında bazı mağdurlarında adliyeye gelmesi dikkat çekti.

Mağdurlardan Tuğba Yılmaz Yüzlerce kişinin parası topladılar, kar oranı dağıtacaklardı, bazılarına beş kuruş geri ödeme yapmadılar. İnsanlar bu şirkete güvenerek paralarını yatırdı. Ben kredi kartımdan para çekip yatırdım, ne ana paramı ne de kar paylarını alamadık. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Firmanın mal varlığı var paralarımızı geri ödesinler dedi.

ŞİRKET YÖNETİCİSİ TUTUKLANDI, 4 ŞÜPHELİ SERBEST KALDI

Şirket yöneticisi A.Y. tutuklanıp cezaevine gönderilirken S.Y., N.Y., G.G., C.G. adli denetim ile özgür bırakıldı.

Mahkeme ek olarak şirket yöneticisi A.Y.’nin banka hesaplarına bloke konulmasına, gayrimenkul ve araçlarına şerh konulmasına karar verdi. Zanlının ek olarak 2 milyon TL’ye satın almış olduğu 3 deveye de el konulduğu öğrenildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.