5 milyonluk dolandırıcılık yapan şüpheliler yakalandı!

İstanbulda kendilerini polis, hakim, savcı benzer biçimde kamu görevlisi olarak tanıtarak dolandırıcılık icra eden şebekeye ortalama 3 ay devam eden teknik ve fiziki takibin arkasından operasyon yapılmış oldu. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu tarafınca İstanbulun Pendik, Esenyurt ilçelerinde ve Şanlıurfada düzenlenen operasyonlarda 7 şüpheli gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerin vatandaşları telefonla aradıkları sözde banka hesaplarının terör örgütü tarafınca ele geçirildiğini söyleyip para ve ziynet eşyalarını aldıkları tespit edildi. Şüphelilerin 6 ayrı eylemde ortalama 5 milyon liralık vurgun yaptıkları tespit edildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüphelilerden 3ü çıkarıldıkları mahkeme tarafınca tutuklandı. Öteki 4 şüpheli ise sorgularının tamamlanmasının arkasından adliyeye sevk edildi. Yetkililer mevzuyla ilgili operasyonların sürdüğünü belirttiler. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir