4 aydır elektriği kesik olan aileyi ziyaret eden Kılıçdaroğlu: Nerede bu devlet?

Evindeki elektriği kesildiği için yedi gün elektriksiz kalan ve yüksek zamları protesto eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile beraber bu akşam Keçiören ilçesi Karakaya Mahallesi’nde elektriği 4 aydır kesik olan ailenin evine dayanışma ziyaretinde bulunmuş oldu. 3 çocuklu Demir ailesini ziyareti sonrasında Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına izahat yapmış oldu.

Kılıçdaroğlu, şu şekilde konuştu:

BUGÜN 23 NİSAN, OĞLUM EVDE AĞLADI

* 4 aydır elektriği kesik olan bir ailemizi ziyaret ettik. 3 evladı var. İçeride birazcık konuştuk. Beni duygulandıran, hakkaten derinden üzen söylemiş olduğu söz; Bugün 23 Nisan, tüm arkadaşları okula gidiyor, eğleniyor, şarkılar söylüyor fakat benim oğlum ağladı evde. Niye televizyonumuz yok, niye ışığımız yok diye. Kıymetli dostlar, eğer bu milletin bir parça vicdanı var ise, elektriği kesilen 4 milyon abonenin hangi şartlarda yaşadığını bilmesi lazım.

TOPLUMUN VİCDANINI AYAĞA KALDIRMAK İSTİYORUM

* Vicdan dediğimiz şey oldukça önemlidir. Toplumun vicdanını ayağa kaldırmak isterim. Toplumun vicdanının bir sesi olmalı. Haksızlığa bir ses vermeli cemiyet. Yeter demeli. Komşuluk ilişkileri bizde oldukça önemlidir. Komşu komşunun külüne muhtaçtır deriz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır deriz.

* Bu şekilde bir tablo içinde iktidar sahiplerinin vicdanının köreldiğini görüyorum. Onlar bu tabloyu görmüyorlar. Bu şekilde bir tablodan onların haberleri bile yok. Saraylarda oturanlar, mütevazı evlerinde oturup aylarca elektriği kesilen insanlardan haberdar değiller.

* Ben bunu haberdar ettiğim süre, geniş kitlelere duyurduğum süre ‘Sayısı o denli değil bu kadar’ diyorlar. Bir şahıs bile sizin vicdanınızı rahatsız etmiyor mu? İzledikleri politikalar, bir avuç insanı varlıklı etmeye yönelik politikalar. Beşli çeteye hizmet ediyorlar. Vatandaşa değil. Bir annenin 3 evladına koskoca devlet, koskoca iktidar ailenin problemlerine eğilemez mi? Binlerce aile var bu şekilde.

NEREDE BU SOSYAL DEVLET?

* Nerede bu toplumsal devlet, nerede bu iktidar, nerede bu saray şurekası? diye soran Kılıçdaroğlu, “Her birisinin tadı yerinde fakat milletin derdi değişik. Bundan anlamıyorlar. Bunu bilmiyorlar. İşin özeti, kardeşimize birazcık sabret dedim. ‘Sabret’ dememe iyi mi isyan ettiğini ümit ederim kendisi anlatır.

* Ben milletime şunu söylemek isterim: Bu düzeni değiştireceğiz. Ben bu milletin ferasetine inanıyorum, güveniyorum. Bu milletin bir vicdanı var. Bu vicdan bunu kabul etmez. Bu kadar acıklı tabloları kabul etmez. İnşallah bunun tümünü beraber değiştireceğiz. Bu memlekete huzuru getireceğiz. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir çocuk karanlıkta kalmayacak.

ELEKTRİĞİ 4 AYDIR KESİK OLAN ANNE: SABREDEMEYİZ

Kılıçdaroğlunun evini ziyaret etmiş olduğu 3 çocuk anası Güllü Demir ise şu şekilde konuştu:

* Bizlere sabır diliyorlar. Sabredin, susun diyorlar. Fakat biz sabredemeyiz. Benim 3 tane çocuğum sabırlı olmaz. Çocuğumun süt içmesi gerekiyor. Elektrikte oturması gerekiyor. Benim benzer biçimde oldukça dost var. Ben yalnız benim adıma değil hepsinin sesi olmak isterim. Hükümetin de bizlere el uzatmasını isterim.

* Eğer benim devletim, dışarıdan gelen Suriyeliye her şeyi yapıyorsa, benim milletime de yapması bizlere de koşması lazım. Her şey ateş pahası hiçbir şeye el süremiyoruz. Bir yerden veriliyorsa iki yerden alınıyor. Benim hükümete tek söylemek istediğim, ellerini çocuklarımıza uzatsın. Bizim çocuklarımızı karanlıktan çıkartıp çocuklarımıza ışık olsunlar.

MİLYONLAR ADINA KONUŞUYORSUNUZ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise dertli anneye, Siz şu anda elektriği kesilen, doğalgazı kesilen milyonlar adına konuşuyorsunuz. Yaşadığınız tüm dramı milyonlarca şahıs yaşıyor. Bu tablonun düzelmesi için hep birlikte savaşım edeceğiz dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.