4 adrese sahte içki baskını: 7 şüpheli gözaltında

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kemalpaşa ilçesi Bağyurdu, Sarılar Mahallesi ve Seferihisar Turgut Mahallesinde 4 değişik adreste kaçak/düzmece bandrollü içki üretimi yapıldığı ve piyasaya sürüldüğü bilgisi üstüne emek harcama başlattı.

Belirlenen adreslere ise 29 ve 30 Mart tarihlerinde Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım (KOM) Şube Müdürlüğü ile Seferihisar ve Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafınca operasyon gerçekleştirildi.

Adreslerde meydana getirilen aramalarda, 80 litre düzmece rakı, 978 litre düzmece şarap, 9 litre düzmece viski, 10 litre düzmece votka, 200 şişe düzmece bandrollü ve bandrolsüz içki, 3 bin 840 tane düzmece TAPSK bandrolü, bin 750 tane öykünmek marka etiketi, 320 tane boş şişe ve 6 alkollü içki aroması ele geçirildi.

Vakayla ilgili 7 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilere 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Savaşım Kanununa muhalefetten yasal işlem başlatılmış olduğu bildirildi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.